Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: główny pretendent do zwycięstwa wycofał się z rajdu

Dakar

Dziś karawana rajdu Dakar wjechała w teren górzysty z pustynnymi dolinami. To trudny nawigacyjnie teren, który okazał się pechowy dla motocyklisty Nacho Cornejo. Chilijczyk wycofał się na koniec dnia z dalszej rywalizacji.

Dakar: Motocykle

Ricky Brabec jest zwycięzcą dziesiątego odcinka. Amerykanin objął prowadzenie na 126 kilometrze i nie oddał go aż do mety. To jego trzecie zwycięstwo w tym roku. Nacho Cornejo został poddany badaniom lekarskim mecie po tym, jak uległ wypadkowi na 252 kilometrze. Chilijczyk, który rozpoczął dzisiejszy etap na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, nie miał innego wyjścia, jak wycofać się z wyścigu.

Wielbłądy (fot. Dakar)

Dakar: samochody

Nasser Al-Attiyah i Stéphane Peterhansel dojechali do mety. Kierowca Toyoty zdołał wygrać, ale nadrobił tylko 49 sekund do Francuza, który nadal ma ponad 17 minutową przewagę w klasyfikacji generalnej. Zostały dwa dni!

Dakar: quady

Pablo Copetti skutecznie odpierał ataki Ítalo Pedemonte, by zdobyć drugie zwycięstwo etapowe. Chociaż zmienia to niewiele w klasyfikacji generalnej (Copetti nie jest już pretendentem do tytułu), to dzisiejsze zwycięstwo nieznacznie zwiększyło jego przewagę nad Pedemonte na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dakar
Rywalizacja na pustyni (fot. Dakar)

Dakar: buggy

Bycie pierwszym na starcie nie dało dziś zwycięstwa „Chaleco” Lópezowi. Sergey Karyakin pokonał Austina Jonesa o prawie 30 sekund oraz Michała Goczała o ponad minutę i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce na szczycie podium. “Chaleco” López stracił prawie 3 minuty do Karyakina i ponad dwie minuty do Jonesa. López ma już tylko 10 minut przewagi Amerykaninem w klasyfikacji generalnej.

Dakar: ciężarówki

Martin Macík odniósł dziś drugie zwycięstwo z rzędu. Czeski kierowca wyprzedził Dmitrija Sotnikowa z Kamaza, ale to Rosjanin pozostaje bezpiecznym liderem klasyfikacji generalnej, ponieważ dziś dojechał jako drugi.

Dakar
Kamaz i helikopter (fot. Dakar)

Jutro

Jutro zawodnicy pojadą najdłuższy odcinek specjalny rajdu. To właśnie tam rozegra się przedostatni akt Dakaru, który przygotuje wszystkich do decydującego starcia pojutrze. Na 100-kilometrowym odcinku zawodnicy znów będą pokonywać piaskowe wydmy, a to oznacza, że różnice na mecie mogą być ogromne.

Total
0
Shares