Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: Karginov odrabia straty w Kamazie

Dakar 2021 OS 5

Dziś odbył się 5 odcinek specjalny Dakaru 2021. Mierzący 456 km etap to drogi i bezdroża między RIYADH i AL QAISUMAH.

Dakar: Motocykle

W każdym ze swoich ostatnich czterech startów w Dakarze, Kevin Benavides zawsze wygrywał co najmniej jeden odcinek specjalny, z wyjątkiem edycji 2020. Dziś Argentyńczyk kontynuuje tę tradycję, pomimo upadku i kontuzji nosa. Dzięki ukończeniu odcinka ponad siedem minut przed Xavierem De Soultraitem motocyklista HRC objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Francuza.

Dakar: samochody

Kończąc ponad dwie minuty przed Nasserem Al-Attiyah po ukończeniu piątego odcinka specjalnego, Stéphane Peterhansel zwiększył swoją przewagę do 6 min 11 s nad kierowcą Toyoty. Pomimo swoich najlepszych starań, Carlos Sainz przegrał dziś prawie 13 minut ze swoim kolegą z drużyny, który obecnie przewyższa go o ponad 48 min w klasyfikacji generalnej.

Dakar 2021 OS 5
Korek? Nie – odcinek specjalny (fot. Dakar)

Dakar: quady

Nicolás Cavigliasso zdobył najlepszy czas na OS-ie, aby odnieść swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Zwycięzca w 2019 roku zdołał oprzeć się presji wywieranej przez wczorajszego zwycięzcę Manuela Andújara. Argentyńczyk również powiększył przewagę na czele klasyfikacji generalnej, prowadząc prawie 24 min nad swoim rodakiem i 47 min nad Francuzem Alexandre Giroudem.

Dakar: buggy

Chaleco López ukończył piąty odcinek na prowadzeniu, wygrywając po raz drugi w tym roku. Khalifa Al-Attiyah stracił czas w ostatniej części, ale ukończył etap na drugim miejscu, nieco mniej niż 3 min za Lópezem. Debiutant Seth Quintero zajął drugie miejsce na podium w wieku zaledwie 18 lat. Prawdopodobnie możemy więc liczyć na jego wielki talent w przyszłości.

Dakar 2021 OS 5
“Buggy”, czyli lightweight vehicle (fot. Dakar)

Dakar: ciężarówki

Zeszłoroczny zwycięzca Karginov nie miał szczęścia na początku swojego dziewiątego Dakaru. Z powodu problemów mechanicznych na pierwszym OS-ie w Bisha, Rosjanin stracił ponad 1 godzinę i 30 minut. Jednak w końcu po raz pierwszy w tym roku zasmakował zwycięstwa, startując dziś rano z szóstego miejsca. To nie wystarczy, aby nadrobić stracony czas w klasyfikacji generalnej, ale pokazuje, że nadal jest kierowcą, z którym należy się liczyć.

Dakar 2021 OS 5
Latający quad (fot. Dakar)

Jutro odcinek 6: Al Qaisumah – Ha’il

Droga do Ha’il będzie w 100% gładka i piaszczysta. Trasa tego etapu obejmuje wydmy we wszystkich kształtach i kolorach, testując zdolność zawodników do ich pokonywania! Motocykliści zmierzą się tutaj z największym wyzwaniem i nawet najtwardsi zawodnicy będą kończyć z rękami trzęsącymi się jak galaretka. Niektórzy mogą nawet poznać pustynię po zmroku… i zadowolić się bardzo krótkim odpoczynkiem.

Total
0
Shares