Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: szósty etap padł łupem Carlosa Sainza!

Dakar Day 6

Szósty odcinek specjalny Dakaru to trasa, która biegła z Al Qaisumah do Ha’il. To piaszczysta droga, która zdecydowanie nie faworyzuje jednośladów. W związku z trudnościami napotkanymi na ukończeniu wczorajszego etapu przez sporą liczbę zawodników, podjęto decyzję o skróceniu dzisiejszego OS o 100 km. Zawodnicy nadal będą musieli zmierzyć się z morderczym piaskiem i ogromnymi wydmami. Sprawdźmy co się wydarzyło.

Dakar: Motocykle

W piątkowych zmaganiach ponownie triumfuje Joan Barreda. Zawodnik HRC wygrywa w tym roku już trzeci raz. Barreda zameldował się na mecie 13 sekund przez jadącym Yamahą Rossem Branchem oraz niecałą minutę przed zamykającym podium Danielem Sandersem na KTM.

Dakar Day 6
Słońce, motocykl, pustynia – Dakar (fot. Dakar)

Dakar: samochody

Dzisiejszy dzień należał do Carlosa Sainza, który odniósł drugie zwycięstwo w tym roku. Hiszpan był najszybszym kierowcą na pierwszym checkpointcie, a następnie powiększał lukę nad pościgiem, który okazał się zbyt wolny. Podsumowując, znakomita jazda kierowcy Mini!

Dakar: quady

Alexandre Giroud utrzymywał przewagę przez cały odcinek specjalny i sięgął po swoje trzecie zwycięstwo w roku.

Dakar Day 6
Manewrowanie na wydmach nie należy do najłatwiejszych (fot. Dakar)

Dakar: buggy

Osiemnastolatek Seth Quintero utrzymał przewagę nad Khalifą Al-Attiyah i tym samym sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo na odcinku specjalnym. To historyczny sukces Amerykanina, który stał się najmłodszym zawodnikiem w Dakarze, który dokonał takiego wyczynu!
Chaleco López napotkał na problemy mechaniczne po 233 km, co oznacza, że Chilijczyk stracił prawie godzinę do lidera etapu. To mocny cios dla zwycięzcy z 2019 roku i nie pomoże Lópezowi w klasyfikacji generalnej.

Dakar: ciężarówki

Airat Mardeev wygrał szósty odcinek specjalny. Tym samym Rosjanin zagwarantował Kamazowi 150-te etapowe zwycięstwo w rajdzie Dakar! Pokonał swoich kolegów z drużyny Dmitrija Sotnikowa oraz Antona Shibalova i stanął na szczycie podium wypełnionego w 100% przez załogi potężnych Kamazów.

Dakar Day 6
Potężne IVECO nie jest w stanie zagrozić rosyjskim Kamazom (fot. Dakar)

Jutro upragniony odpoczynek

Po 6 dniach intensywnych zmagań nadchodzi dzień przerwy. To czas aby wszyscy podsumowali swoją strategię i mądrze wykorzystali dodatkową dobę na regenerację. Spóźnialscy z pewnością będą mieli dużo pracy przy swoich pojazdach. Organizatorzy twierdzą, że będzie to odpoczynek w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, ale przypominają, żeby zostać skupionym na rywalizacji!

Total
0
Shares