Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dakar daily: w generalnej bez zmian

Dakar
fot. Dakar

Dziś zawodnicy jechali najdłuższy odcinek specjalny rajdu. To właśnie tam rozegrał się przedostatni akt Dakaru, który ustalił kolejność przed decydującym starciem jutro. Na 100-kilometrowym odcinku zawodnicy musieli pokonywać piaskowe wydmy. Obyło się bez większych niespodzianek.

Dakar: Motocykle

Dziś wygrał Sam Sunderland. Brytyjski motocyklista w wielkim stylu wrócił na podium, na którym nie stał od 2019. Sunderlandowi na KTM udało się umiejętnie utrzymać przewagę nad Husqvarną, na której jechał Pablo Quintanilla.

Dakar: samochody

Nasser Al-Attiyah odniósł dziś szóste zwycięstwo w tym roku! Kierowca Toyoty utrzymał wystarczające tempo, by pokonać swojego głównego rywala Stéphane’a Peterhansela na mecie. Jednak Al-Attiyah nadal zostaje z tyłu o kwadrans w klasyfikacji generalnej za Francuzem.

Dakar
fot. Dakar

Dakar: quady

Giovanni Enrico wygrał dzisiaj po raz drugi w tym roku i odrobił nieco ponad minutę w klasyfikacji generalnej do lidera, którym nadal pozostaje Manuel Andújar. O ile nie wydarzy się nic zaskakującego, to Andújar wydaje się być pewnym kandydatem do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Dakar: buggy

Seth Quintero był na prowadzeniu i na mecie zameldował się jako pierwszy. Lider tej klasy, Chaleco López dojechał na drugiej pozycji. Trzeci na podium uplasował się Al Attiyah.

Dakar
fot. Dakar

Dakar: ciężarówki

Po zakończeniu ostatniej części dzisiejszego etapu Dmitrij Sotnikov po raz pierwszy od pierwszego OSu nie znalazł się na podium. Kierowca Kamaza stracił ponad siedem minut na rzecz Antoniego Shibalova. Już jutro finisz w Jeddah i mimo dzisiejszego zwycięstwa, to strata Shibalova jest prawdopodobnie nie do odrobienia…

Jutro ostatni etap!

Ostatni etap rajdu nie należy do najłatwiejszych. Motocykliści, kierowcy i piloci nadal będą musieli zmagać się z zagrożeniem ze strony wydm, gdzie utknięcie może oznaczać różnicę między sukcesem i porażką. Tak, czy siak każdy, kto osiągnie metę na brzegu Morza Czerwonego będzie świętował – w końcu to meta legendarnego Dakaru!

Total
0
Shares