Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dane rynkowe. SUV-y są coraz popularniejsze

SUV-y to nie tylko coraz popularniejszy segment rynku, ale też po prostu najpopularniejszy i jedyny, którego popularność rośnie.

JATO Dynamics opublikowało informacje na temat liczby rejestracji nowych aut w Europie (dokładniej w 26. krajach Starego Kontynentu w UE) z podziałem na konkretne rodzaje segmentów, którymi interesowali się klienci. Dane zestawiono z analogicznymi statystykami z dwóch ostatnich lat w marcu 2020 i 2019. Jak to wygląda? SUV-y rządzą!

Jak widać na poniższym wykresie opartym na danych JATO Dynamics, wyraźnie widać, że segment SUV to nie tylko najpopularniejszy tym nowych aut rejestrowanych w Europie, ale też jedyny, dla którego trend ilościowy w kontekście wyników w analogicznym okresie (marcu) w dwóch poprzednich latach jest wzrostowy. Klienci lubią SUV-y, a producenci na to zapotrzebowanie odpowiadają.

Zobaczcie też małego SUV-a Porsche, który wcale nie jest mały

Rejestracje aut w marcu 2021 wg JATO
Rejestracje aut w Europie w marcu 2021 wg JATO Dynamics (źr. JATO)

W marcu, miesiącu kończącym pierwszy kwartał 2021 roku, daje się zauważyć spadek zainteresowania autami kompaktowymi, czy rodzinnymi minivanami (MPV). Mniej zarejestrowano również aut sportowych i klasy wyższej niż w analogicznych okresach z dwóch ostatnich lat. W przypadku aut dostawczych, najmniejszych maluchów do miasta czy segmentu B, wyniki z tegorocznego marca były co prawda lepsze niż w roku 2020, ale gorsze niż jeszcze dwa lata temu.

Gdyby mistrz zen kupował SUV-a, który model by wybrał? Zobaczcie nasz typ.

Wnioski są oczywiste. Klienci w Europie lubią SUV-y i crossovery (w przypadku JATO mniejsze SUV-y i crossovery są w tym samym segmencie), podwyższony prześwit, z którego większość nigdy w terenie nie skorzysta, wygodniejsze wsiadanie, niezła funkcjonalność i możliwość patrzenia na tych w sedanach nieco z góry. Efekt? niemal 45 procent wszystkich rejestrowanych aut osobowych w Europie (EU-26) to SUV-y.

Nowy SUV do 100 000 zł? A może używany premium? Co wybrać?

Total
0
Shares