Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

DeLorean powraca. Alpha 5 będzie rywalem Tesli i Taycana

DeLorean powraca z nowym modelem. Oto nowe Alpha 5, które wiadrami czerpie z klasycznego już DMC-12. Samochód będzie elektryczny, ale…
Delorean
DeLorean powraca. Oto nowy Alpha 5, który wiadrami czerpie stylistykę z DMC-12 (fot. materiały prasowe)

Ten futurystyczny, czteromiejscowy model czerpiący design z DMC-12 to nic innego jak powrót prawdziwego DeLoreana. Podobnie jak w przypadku pierwozoru, za projekt odpowiada firma Italdesign. Model uderza w rozwijający się rynek samochodów elektrycznych i będzie mocnym konkurentem dla Porsche Taycana czy Tesli.

DeLorean Alpha 5 – dane techniczne

delorean
Elektryczny DeLorean rozpędzi się od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy (fot. materiały prasowe)

W samochodzie znajdzie się akumulator o pojemności 100 kWh, który ma gwarantować przejechanie około 480 kilometrów na jednym naładowaniu. Dokładne szczegóły na temat napędu nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że w “podstawowym wariancie”, samochód rozpędzi się od 0 do pierwszych 100 km/h w niecałe 4 sekundy i producent spodziewa się też mocniejszych wersji. Napęd będzie pochodzenia brytyjskiego. Co ciekawe, elektrosceptycy nie muszą się martwić. Zapowiedziany został wariant z V8, ale nie podano żadnych szczegółow na jego temat.

Design – futurystyczne DMC-12

delorean
DeLorean Alpha 5 (fot. materiały prasowe)

Już na pierwszy rzut oka samochód czerpie z pierwowzoru. Głównym motywem są przede wszystkim ogromne drzwi typu “gullwing“. Podobne wzornictwo objęło także tylną szybę, którą zdobi szklana żaluzja. Wymiary są oczywiście większe, jak na model czteroosobowy przystało. Samochód będzie mierzył niespełna 5 metrów długości i dwa metry szerokości.

Nie znamy progów cenowych nowego DeLoreana. Wiadomo jednak, że produkcja ma się zacząć w roku 2024 i będzie obejmowała tylko 88 modeli. Producent chce jednak wskrzesić markę na większą skalę, a po premierze Alpha 5 ma pojawić się też elektryczny sedan i wodorowy SUV.

Total
5
Shares