Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Do czego służy cegła w kabinie ciężarówki?

Cegła w kabinie ciężarówki to niecodzienny widok. Natknęli się na niego lubuscy inspektorzy ITD. Kierowca tłumaczył się z “tempomatu”.
Cegła w kabinie może być tempomatem? Cóż… nie (fot. WITD Gorzów Wielkopolski)

Dziwne pytanie, prawda? Z pewnością zadawali je sobie również inspektorzy lubuskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego, którzy zatrzymali do rutynowej kontroli polską ciężarówkę przewożącą materiały budowlane (cement z Górażdże do Szczecina). W kabinie kierowcy zobaczyli na podłodze cegłę.

Bezpieczny Autokar – skuteczność akcji

Kierowca podczas kontroli z rozbrajającą szczerością przyznał, że z tego wytworu przemysłu murarskiego korzysta w celu odciążenia nogi podczas jazdy. Jak niby cegła miałaby tu pomóc? Auto było pozbawione tempomatu, zatem pomysłowy kierowca po prostu pod pedał przyśpieszenie podkładał cegłę, dzięki czemu nie męczył nogi.

Nie trzeba dodawać, że inspektorzy nie byli zachwyceni jego pomysłem. Takie rozwiązanie jest niedopuszczalne i poważnie zagraża bezpieczeństwu stwarzając realne ryzyko zablokowania pedałów, np. hamulca.

Wadliwie zabezpieczony ładunek był powodem ukarania kierowcy mandatem, cegła zapewne też się do tego przyczyniła (fot. WITD Gorzów Wielkopolski)

W wyniku kontroli inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika, a także ukarali kierowcę mandatem, przy czym nie chodziło tylko o cegłę, ale też o wadliwe zabezpieczenie ładunku. Dalszej historii cegły niestety nie znamy, ale domyślamy się, że na tym jej podróż w kabinie ciężarówki się zakończyła.

60 godzin za kółkiem “bo się spieszył”

Total
0
Shares