Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

DS 4 La Premiere – limitowana edycja dla pierwszych klientów

DS 4 La Première – tak właśnie będzie nazywać się pierwsza, limitowana edycja nowego, luksusowego kompaktowego hatchbacka z Francji.
DS 4 La Première
DS 4 La Première (fot. materiały prasowe producenta)

DS 4 to nowy model w gamie francuskiej marki klasy premium. Oficjalną premierę auto miało w pierwszych dniach lutego (zapoznajcie się z naszym materiałem na ten temat). Teraz DS Automobiles ogłosiło ekskluzywną limitowaną edycję DS 4 La Première – trafi ona jako pierwsza do klientów, którzy zdecydują się zamówić najnowszy model w gamie DS Automobiles.

DS 4 La Première
DS 4 La Première to pod względem gabarytów kompaktowy hatchback, ale wyposaźenie to klasa premium (fot. materiały prasowe producenta)

Jeżeli wierzyć zapowiedziom francuskiej marki premium, DS 4 La Première ma być najbardziej ekskluzywną i limitowaną edycją nowego DS 4. Co takiego wyjątkowego ma znaleźć się na wyposażeniu tej odmiany? Producent deklaruje m.in. dwa, niedostępne w innych odmianach wersje lakieru, przy czym nadwozie ma być dwukolorowe (dach jest czarny). Na masce specjalnego wydania pojawi się cyfra 1, co ma symbolizować opisywaną wersję premierową. Auto posadowione będzie na 19-calowych felgach – oczywiście ze stopów lekkich.

19-calowe dwubarwne felgi ze stopów lekkich to standardowe wyposażenie DS 4 La Première, w opcji są dostępne o cal większe (fot. materiały prasowe producenta)

Wnętrze ma być w znacznym stopniu pokryte skórą nappa, a na kierowcę czeka zestaw cyfrowych systemów z 21-calowym wyświetlaczem Head-up Display, kontrolą pokładowej elektroniki za pomocą gestów czy rozpoznawaniem pisma wprowadzanego palcem na sensorze dotykowym pokładowego systemu DS IRIS. Auto wyposażone będzie także w matrycowe automatyczne reflektory czy aktywne, adaptacyjne zawieszenie o kontrolowanym tłumieniu. Nie zabraknie systemów półautonomicznej jazdy (autonomia poziomu drugiego – auto jest w stanie samo kontrolować pas, prędkość, konfigurację drogi, ale kierowca wciąż jest zobowiązany do zachowania kontroli nad jazdą i koncentracji na drodze), czy dookólnego monitoringu wokół pojazdu.

DS 4 La Première
W DS 4 La Première największe wrażenie robi jednak wnętrze – zwłaszcza gdy jest podziwiane przy akompaniamencie dźwięków z opcjonalnego systemu Focal Electra (fot. materiały prasowe producenta)

Opcjonalnie klienci mogą wybrać jeszcze większe, dwudziestocalowe obręcze czy otwierany dach, a także zbierający bardzo dobre opinie system audio Focal Electra z 14 głośnikami o łącznej mocy 690 W. W opcjach dostępny jest również DS Night Vision, czyli noktowizyjny system obserwacji otoczenia. DS 4 La Première dostępny będzie w wersji hybrydowej plug-in (E-Tense 225) oraz w dwóch wariantach z silnikami benzynowymi PureTech 180 i PureTech 225. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów jeszcze w tym roku.

Total
0
Shares