Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini – motocykl inspirowany Huracanem STO

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini to jednośladowa manifestacja marki z Sant’Agata Bolognese. Limitowana wersja bardzo mocnego motocykla.
Ducati Streetfighter V4 Lamborghini
Ducati Streetfighter V4 Lamborghini (fot. Ducati)

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini to specjalna, limitowana edycja sportowego jednośladu, który jest przykładem świetnej współpracy marki Lamborghini z marką Ducati. Jest też jeszcze jedna zaleta, jednoślad inspirowany Lamborghini jest tańszy od Lamborghini z czterema kołami.

Lamborghini Huracan STO – test niesamowitego auta na torze

Nowy motocykl Ducati to konstrukcja oparta na znanym wcześniej modelu Ducati Paginale V4, również nowym, bo przygotowanym na rok 2023, ale w przypadku Streetfightera wygląd motocykla jest inspirowany supersamochodem Lamborghini Huracan STO. Powstanie tylko 630 egzemplarzy tego wyjątkowego motocykla, konstrukcję tę wyceniono na 68 tys. dolarów.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini
Ducati Streetfighter V4 Lamborghini ma również napęd inspirowany Lamborghini (fot. Ducati)

W ramach tej limitowanej serii, Ducati planuje jeszcze bardziej limitowaną wersję Speciale Clienti i tu powstanie tylko 63 egzemplarzy. Liczba ta nie jest przypadkowa, 1963 to rok powstania Lamborghini. Dodatkowym ograniczeniem dostępności tej superlimitowanej odmiany jest fakt, że te 63 egzemplarze będą mogli zakupić wyłącznie posiadacze aut Lamborghini. Będą oni mogli dostosować kupione motocykle dokładnie do stylistyki wizualnej posiadanego auta marki z Sant’Agata Bolognese.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini nie tylko wizualnie jest inspirowany supersamochodem, ale również pod względem osiągów. Motocykl napędza silnik Desmosedici Stradale o pojemności 1103 cm3 i mocy 205 KM. Jednoślad wyposażono półaktywne zawieszenie Ohlins Smart EC 2.0. Duża moc powinna być też odpowiednio kontrolowana, dlatego też nie zabrakło potężnego układu hamulcowego Brembo z zaciskami Stylema i tarczami o średnicy aż 330 mm.

Jaki motocykl za 15 000 zł? Oto nasze propozycje

Total
0
Shares