Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dzięki “Mój Elektryk” Mazda MX-30 zrówna się cenowo ze spalinowym odpowiednikiem

Mój Elektryk rusza 12 lipca. System dopłat ma wyższe limity cenowe, same dopłaty są też wyższe, w efekcie Mazda MX-30 kosztuje tyle co CX-30
Mazda MX-30
Mazda MX-30 (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

12 lipca rusza program “Mój Elektryk” (szczegóły na temat tego programu znajdziecie na specjalnie uruchomionej witrynie rządowej), czyli rządowe wsparcie zakupu auta elektrycznego. Jednocześnie, o czym już informowaliśmy, Mazda nie rezygnuje z własnego programu wsparcia elektromobilności w postaci ekodopłaty producenta (tzw. Ekodopłata Mazdy – de facto obniżka ceny elektrycznego modelu Mazda MX-30). Efekt? Cena bazowej wersji Mazdy MX-30 zrównała się z ceną spalinowej Mazdy CX-30.

Ile zaoszczędzisz na dopłatach do auta elektrycznego? Można to łatwo policzyć – jest narzędzie

Program polskich dopłat rządowych do samochodów elektrycznych – “Mój Elektryk” – umożliwi realne obniżenie cen zakupu aut bezemisyjnych (nie dotyczy to hybryd, również tych plug-in) o 18 750 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z obniżki o 27 000 zł. W najnowszej edycji rodzimego programu wsparcia, podwyższono maksymalną cenę auta objętego dopłatami. Wynosi ona 225 000 zł brutto. Co ciekawe, beneficjenci programu “Mój Elektryk” posiadający Kartę Dużej Rodziny w ogóle nie mają limitu cenowego zakupu auta elektrycznego!

Mazda CX-30
Mazda CX-30 (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Sytuacja ta spowodowała, że w przypadku wybranych modeli cena zakupu auta elektrycznego – po uwzględnieniu dopłaty oraz ewentualnego wsparcia producenta (a tak jest w przypadku Mazdy) – zrównała się z ceną zakupu spalinowego odpowiednika. Ale pod pewnymi warunkami.

Mazda podaje konkretne liczby. Po zsumowaniu ekodopłaty producenta (10 tys. zł) i najwyższej kwoty dopłaty (tylko dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny) w kwocie 27 tys. zł, nowa Mazda MX-30 staje się dostępna już od kwoty 105 900 zł dla klientów indywidualnych, co niemal odpowiada cenie jaką trzeba zapłacić za bazową odmianę Mazdy CX-30 (ta sama płyta podłogowa) w bazowej wersji wyposażeniowej KAI (od 104 900 zł). Jednak oprócz posiadania Karty Duże Rodziny klienci muszą pamiętać, że Ekodopłata Mazdy zostanie przyznana pierwszym 150 klientom, którzy wybiorą auto z rocznika 2021 w dowolnej wersji wyposażeniowej. Nie ma znaczenia czy wybieramy auto ze stocku (gotowe do odbioru w salonie) czy dopiero zamawiamy egzemplarz pod siebie w konfiguratorze – liczy się kolejność złożenia zamówienia.

Mazdę MX-30 mieliśmy okazję testować. Spodobało nam się to niekonwencjonalne (charakterystyczne dla japońskiej marki) podejście do elektromobilności.

Total
0
Shares