Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Elektryczny Ford Mustang Mach-E debiutuje w Polsce. Jest pełen cennik modelu

Ford Mustang Mach-E (fot. Mat prasowe)
Ford Mustang Mach-E (fot. Mat prasowe)

Auta będą dostępne w czerwca, ale już zamówiono 60 proc. z puli samochodów dostępnych na 2021 rok.

60 proc. przeznaczonych na polski rynek Mustangów zamówiono mimo braku w Polsce skutecznego systemu dopłat do aut elektrycznych. Według Ford Polska zebranie tak dużej liczby zamówień w okresie przedsprzedaży pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem klientów cieszy się wóz.

Blisko 45 proc. wszystkich zamówionych aut to wersje z rozszerzoną pojemnością baterii oraz napędem na wszystkie koła. Drugą najchętniej wybieraną wersją jest First Edition, której zamówienia stanowią blisko 30 proc. Biorąc pod uwagę, że First Edition bazuje na wersji AWD 98 kWh to blisko 75 proc. aut zostało zamówionych z rozszerzoną pojemnością baterii oraz napędem na wszystkie koła – mówi Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Ikona motoryzacji wyniesiona na inny poziom

Ford Mustang Mach-E (fot. Mat prasowe)
Elektryczny Mustang jest dostępny w pięciu wersjach (fot. Mat prasowe)

Począwszy od światowej premiery w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku, Mustang Mach-E przyciąga połączeniem kultowego sportowego modelu Forda z nowoczesną technologią.

Mustang Mach-E zanotował dobry wynik otwarcia sprzedaży na rynku amerykańskim. Potem Ford zaobserwował migrację klientów od konkurencji i wybieranie właśnie elektrycznego auta marki. Sprzedaż Mustanga Mach-E w USA wyniosła w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku 6 614 pojazdów. Niemal 70 proc. zamówień pochodziło od nowych klientów pozyskanych od konkurencyjnych marek.

Wersje wyposażenia dostępne na rynku polskim

Ford Mustang Mach-E (fot. Mat prasowe)
Cennik Mustanga Mach-E startuje od 216 120 zł (fot. Mat prasowe)

Ford Mustang Mach-E w Polsce dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia. Ten elektryczny SUV może mieć napęd na tylną oś (RWD) lub na cztery koła (AWD).

Podstawowe różnice między poszczególnymi wersjami dotyczą pojemności akumulatorów samochodu oraz rodzaju napędu. Mach-E będzie bowiem dostępny ze standardową baterią o pojemności 75 kWh, a także z baterią o zwiększonej pojemności 98 kWh.

Pierwszy elektryczny SUV Forda będzie w Polsce dostępny łącznie w pięciu wersjach. Są to:

  • Mach-E z napędem na tylne koła ze standardową baterią 75 kWh;
  • Mach-E z napędem na wszystkie koła ze standardową baterią 75 kWh;
  • Mach-E z napędem na tylne koła z baterią o zwiększonej pojemności 98 kWh;
  • Mach-E z napędem na wszystkie koła z baterią o zwiększonej pojemności 98 kWh;
  • Mach-E First Edition z napędem na wszystkie koła z baterią o zwiększonej pojemności 98 kWh.

Mach-E RWD 75 kWh

Ford Mustang Mach-E (fot. Mat prasowe)
15,5-calowy wyświetlacz jest standardem od podstawowej wersji (fot. Mat prasowe)

Podstawowa wersja Mach-E jest bogato wyposażona. Standardem w pierwszym elektrycznym SUV-ie Forda jest 15,5-calowy kolorowy ekran dotykowy, Ford SYNC nowej generacji, podgrzewane przednie fotele czy tylne reflektory LED. Wersje z napędem na tylne koła są dostępne z 18-calowymi felgami aluminiowymi. Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu obejmuje m.in.: system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach, system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist; asystenta utrzymania pasa ruchu; adaptacyjny tempomat, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, poduszkę kolanową dla kierowcy, boczne poduszki i kurtyny dla 1-ego i 2-iego rzędu siedzeń, a także system ostrzegania pieszych Audible Vehicle Alert System.

Moc maksymalna samochodu w tej wersji wynosi 269 KM, a jego zasięg według WLTP – do 440 kilometrów. Maksymalny moment obrotowy obu wersji z napędem na tylne koła wynosi natomiast 430 Nm. Cena modelu w tej wersji wynosi od 216 120 zł.

Mach-E AWD 75 kWh

Podstawowa wersja Mustanga Mach-E z napędem na wszystkie koła jest natomiast dostępna w cenie od 249 560 zł. Od poprzednio omówionej, poza napędem różni ją także zasięg – według WLTP wynosi on 400 km. Moc maksymalna tej wersji wynosi 269 KM, a maksymalny moment obrotowy 580 Nm.

Na tym jednak różnice się nie kończą. Mustang Mach-E AWD 75 kWh wyposażony jest już w 19-calowe felgi aluminiowe, a także zewnętrzny pakiet stylizacji nadwozia. Klienci decydujący się na tę wersję mogą także liczyć na adaptacyjne reflektory LED Mustang Signature czy przednie fotele z funkcją pamięci regulowane elektrycznie w ośmiu płaszczyznach, a także kamerę ułatwiającą parkowanie tyłem.

Mach-E RWD 98 kWh

Wersja z napędem na tylne koła i baterią o zwiększonej pojemności jest natomiast dostępna od 247 570 zł. To właśnie w tej wersji samochód może pochwalić się imponującym zasięgiem 610 kilometrów oraz wieloma dodatkami niedostępnymi w wersjach ze standardową baterią.

Moc maksymalna samochodu w tej wersji wynosi 294 KM.

Mach-E AWD 98 kWh

Samochód podobnie jak wersja z mniejszą baterią jest wyposażony w czerwone zaciski hamulcowe. Obie wersje wyposażone są także w ciemną podsufitkę i perforowaną tapicerkę foteli Sensico z efektownymi, czerwonymi przeszyciami.

Zasięg modelu według WLTP wynosi 540 km, a jego moc maksymalna 351 KM (258 kW). Cena modelu w tej wersji zaczyna się od 286 310 zł.

Total
0
Shares