Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ferrari BR20 – nowy projekt oparty na GTC4Lusso

Ferrari BR20 to najnowsze dzieło geniuszy od sportowych bolidów z Maranello. Bazuje na GTC4Lusso, ale ma mniej miejsc, choć jest dłuższe. I szybsze.
Ferrari BR20 (fot. Ferrari)
Ferrari BR20 (fot. Ferrari)

Projekt Ferrari BR20 to zdaniem marki swoisty hołd oddany wszystkim kultowym 12-cylindrowcom stajni z Maranello. Nowy model oparty na platformie GTC4 Lusso inspirowany jest stylem Ferrari z lat 50. i 60. XX wieku i takimi modelami jak 410 SA czy 500 Superfast.

Jak kupić zabytkowe Ferrari?

Ferrari BR20 (fot. Ferrari)
Piękna linia nowego Ferrari BR20 (fot. Ferrari)

BR20 jest dwumiejscowym fastbackiem, co ciekawe mimo usunięcia dwóch tylnych siedzeń z GTC4Lusso, nowe auto jest o trzy cale (762 mm) dłuższe od pierwowzoru, na którym jest oparte. Tylną część auta została tak przeprojektowana, by podkreślić proporcjonalną sylwetkę BR20.

Ferrari F430 – jedno z najlepszych w historii

Ferrari BR20 (fot. Ferrari)
Tył Ferrari BR20 z muskularnym zderzakiem i niżej zawieszonym wydechem (fot. Ferrari)

Za projekt odpowiada zespół kierowany przez Flavio Manzoniego, głównego projektanta włoskiej marki. Z tyłu muskularny zderzak komponuje się z agresywnym wyglądem reszty samochodu: podwójne tylne światła harmonijnie współgrają z niżej umieszczonymi rurami wydechowymi, osadzonymi w wydatnym aerodynamicznym dyfuzorze z aktywnymi klapami na podwoziu. Podwójne okrągłe końcówki wydechu BR20 zostały zaprojektowane specjalnie dla tego modelu.

Ferrari BR20 (fot. Ferrari)
Wnętrze Ferrari BR20 to klasyczna w przypadku włoskiej marki sportowa elegancja (fot. Ferrari)

Auto wyposażono w liczne detale z włókna węglowego, co ma podkreślać osiągi auta. Ferrari BR20 ma napęd na 4 koła, które dzięki 20-calowym felgom z diamentowym wykończeniem prezentują się świetnie.

Rozsądny i praktyczny supercar? Istnieje – zobacz

Silnik i osiągi? Ferrari ich nie podaje, ale dla przypomnienia, BR20 to chyba jedno z ostatnich Ferrari z silnikiem V12. Silnik ten w modelu GTC4Lusso oferował 690 KM przy 8000 obr./min. i 697 Nm momentu obrotowego. W przypadku GTC4Lusso przyśpieszenie do setki to 3,4 sekundy. BR20 nie ma tylnych foteli, jest jeszcze bardziej aerodynamiczne i lżejsze, a to oznacza jedno: jest jeszcze szybszy od swojego protoplasty.

Total
0
Shares