Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ferrari Classiche przypomina, żeby jeździć klasykami

Ferrari Classiche
Ferrari Classiche (fot. Ferrari)

W przypadku klasyków oryginalność jest bardzo ceniona. Szczególnie dotyczy to bardzo drogich Ferrari. Taki wóz z oryginalnymi częściami silnika i skrzyni biegów jest po prostu wart dużo więcej niż “restomod”.

Ferrari w jednej z najnowszych publikacji przypomina, że najbardziej poddatne na zużycie są części mechaniczne. Z tego powodu właściciele szczególnie cennych samochodów, choć lubią wrażenia z jazdy, to mogą nie chcieć ryzykować ich użytkowania. Wszystko w obawie, że coś się zepsuje i wpłynie na wartość ich samochodu. A może już wyremontowany silnik lub podwozie wykorzystywały nieoryginalne części? To wszystko czynniki, które mogą ujemnie wpłynąć na wartość samego samochodu.

Ferrari Classiche
Głowice silnika (fot. Ferrari Classiche)

Ferrari Classiche

Z pomocą przychodzi oddział Ferrari Classiche, który ma rozwiązanie tego problemu. Od momentu inauguracji, w 2006 roku, program ponownej produkcji części był ważną i integralną częścią funkcjonowania tego działu. Daje to właścicielom cennych, klasycznych egzemplarzy marki spokój ducha, że ​​w przypadku awarii istnieje możliwość zlecenia produkcji części zamiennej wyprodukowanej według oryginalnej specyfikacji.

Jakość Ferrari

Każdy element jest najpierw dokładnie egzaminowany, co stanowi część procesu oceny oryginalności. Dział posiada bogate archiwum oryginalnych informacji – w tym arkusze budowy samochodów robionych na zamówienie. W archiwach znajdują się też rysunki techniczne, z których Ferrari może konstruować komponenty według oryginalnej specyfikacji. Ferrari Clasiche ma również dostęp do odlewni i warsztatu, dzięki czemu wiele części jest faktycznie wytwarzanych w tym samym miejscu, w którym powstawały kiedyś.

Ferrari Classiche
Wał korbowy i pokrywa zaworowa(fot. Ferrari Classiche)

“Oryginalna specyfikacja”

Wyrażenie „oryginalna specyfikacja” jest ważne, ponieważ oznacza, że ​​wszystkie komponenty dostarczone przez Ferrari Classiche są dokładnie takie, jak te, które były montowane w samochodzie w momencie produkcji. Dzięki temu pojazd zachowuje swoje pochodzenie. W związku z tym możliwe jest zbudowanie przez klienta całkowicie nowego silnika o oryginalnej specyfikacji, co pozwoli mu zachować oryginalny tzw. “matching numbers” w garażu i korzystać z samochodu bez obawy o uszkodzenie bardzo cennego komponentu. Podobnie, jeśli samochód utracił swój oryginalny silnik lub skrzynię biegów, wówczas można zbudować i dostarczyć nowe jednostki.

Ferrari Classiche
Tłoki (fot. Ferrari Classiche)

Historia łączy się z nowoczesnością w Ferrari Classiche

Prace renowacyjne są często wykonywane przy użyciu tych samych narzędzi, które były używane podczas pierwotnej produkcji samochodu. Mając to na uwadze, samochody wyposażone w te regenerowane silniki lub skrzynie biegów kwalifikują się do pełnej certyfikacji Classiche – oczywiście przy założeniu, że pozostałe części samochodu spełniają określone kryteria. Wszelkie rozbieżności w stosunku do oryginalnej specyfikacji mogą zostać rozstrzygnięte przez ekspertów i techników działu Classiche.

Ferrari apeluje do właścicieli, którzy wahają się czy jeździć swoimi klasykami. Korzystajcie bez obaw o uszkodzenie, a w razie czego – służymy pomocą.

Total
0
Shares