Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ford Motor – fabryka w Kolonii wstrzymuje produkcję Forda Fiesta

Od lipca i pierwszych przestojów modelu Fiesta, Ford nie może rozpędzić się z produkcją. Teraz ogłosił kolejny przestój do końca października.
Fabryka Forda w Kolonii (fot. gerd-harder / Shutterstock)

Ford, kolejny gracz branży motoryzacyjnej, którego do wstrzymania produkcji zmusiły problemy z dostawami półprzewodników i komponentów elektronicznych. Co gorsza, to dalsze przedłużenie już wstrzymanej produkcji Forda Fiesty, który to model jest wytwarzany na rynek europejski przez kolońską fabrykę koncernu.

O nowym terminie wstrzymania produkcji w Kolonii poinformował Automobilwoche powołując się na słowa przedstawiciela producenta. Tym samym produkcja miejskiego hatchbacka Forda, modelu Fiesta od lipca głównie stoi.

Ford Fiesta – sprzedaż spada, ale nie z powodu braku zainteresowania klientów (fot. Ford)

Nie jest też pewne, czy termin 31 października oznacza koniec przestojów i czy produkcja zostanie wznowiona w listopadzie. Rzecznik koncernu powiedział, że sytuacja na światowym rynku półprzewodników jest bardzo niestabilna. Zgodnie z danymi JATO Dynamics, sprzedaż Fiesty, jedynego modelu Forda produkowanego w Kolonii wyniosła do sierpnia 72 276 sztuk, co oznacza 25 proc. spadek.

Ford Fiesta po faceliftingu

Cios dla marki tym większy, że Fiesta to lubiany przez konsumentów model, drugi lider sprzedaży Forda po modelu Ford Puma (który jest produkowany w Rumunii). Sprzedaż Pumy w ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku wzrosła o 75 proc. do poziomu 106 360 egzemplarzy.

Ford Fiesta to drugi po Fordzie Puma najpopularniejszy model w Europie (fot. Ford)

Już w lutym br. informowaliśmy, że Ford zainwestuje 1 mln euro w fabrykę w Kolonii celem dostosowania tego zakładu to produkcji aut elektrycznych opartych na platformie MEB opracowanej przez Grupę Volkswagen AG.

Inwestycje Forda w elektromobilność

Total
0
Shares