Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Formuła 1: w sezonie 2022 powitamy tor w Miami

Wyścigi Formuły 1 znowu stały się ciekawe, bo nie jest już oczywiste, że wygra jedna ekipa. W przyszłym sezonie w maju dojdzie zupełnie nowy wyścig.
Bolid formuły 1 Red Bull F1 Team
W przyszłym roku kierowcy formuły 1 będą rywalizować w Miami (fot. sbonsi / Shutterstock)

Stefano Domenicali, aktualny szef Formuły 1 oficjalne potwierdził, że w przyszłym sezonie do kalendarza rozgrywek wchodzi nowy wyścig, który rozegrany zostanie w pierwszej połowie maja 2022 roku. Miejsce? Tor wyścigowy Miami. Co o nim wiemy?

Nitka toru w Miami, na którym rozegrane zostanie jedno z przyszłorocznych GP F1 (źr. F1.com)

O tym, że Miami Grand Prix – bo tak nazywa się wyścig F1 na Florydzie – wejdzie do kalendarza przyszłorocznego sezonu Formuły 1 wiadomo było już w kwietniu br. Nie był jednak znany termin rozegrania wyścigu – teraz już to wiemy. Maj 2021.

Zobacz jak będzie wyglądać przyszłoroczny bolid F1

Tor w Miami będzie gościł najszybsze bolidy i najszybszych kierowców aż przez 10 kolejnych lat, na tyle bowiem podpisano umowę. Sam tor jest trasą rozmieszczoną wokół stadionu Hard Rock w Miami Gardens – to główna siedziba drużyny futbolowej (futbol amerykański) Miami Dolphins.

Tor jest konstrukcją nową, specjalnie wybudowaną na potrzeby Formuły 1. Długość nitki pętli w Miami to 5,41 km. Kierowcy muszą pokonać w każdym okrążeniu 19 zakrętów, do wyprzedzania mają trzy proste i trzy potencjalne strefy DRS. Taka konfiguracja oznacza, że regularne przekraczanie prędkości 300 km/h przez kierowców F1 będzie na tym torze pewne.

Stefano Domenicali nie ukrywa zadowolenia z rozwoju F1 w Stanach Zjednoczonych, które w przyszłym roku będą organizować dwa wyścigi (Miami dołącza do teksańskiego Circuit of The Americas).

Pierwszy spring kwalifikacyjny na czym to polega?

Total
0
Shares