Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Japońska marka sprzedała w Polsce 32 tys. hybryd od 2005 roku

Lexus RX 400h był pierwszym hybrydowym modelem marki oferowanym w Polsce. Auto zadebiutowało w 2005 roku i rozpoczęło elektryfikację klasy premium na naszym rynku. Od tamtej pory Lexus sprzedał już 31 662 samochody z tym rodzajem napędu, przekonując polskich klientów niskim zużyciem paliwa, niezawodnością i wysoką wartością rezydualną.

Ze wszystkich oferowanych modeli z napędem hybrydowym najczęstszym wyborem klientów w Polsce jest NX. Do dziś sprzedano 11 752 egzemplarze obu generacji tego SUV-a, co oznacza, że co trzeci hybrydowy Lexus w Polsce to właśnie NX.

Najpopularniejszym modelem Lexusa jest model NX (fot. Lexus press)

W 2023 roku już 87% Lexusów sprzedanych w Polsce miało napęd hybrydowy. To wzrost o 14 p.p. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wciąż najpopularniejszym modelem z tym rodzajem napędu jest NX (2458 aut), a duży udział w sprzedaży mają modele RX (1218 aut) oraz UX (984 egzemplarzy).

„Lexus dziś to generalnie oferta zelektryfikowanych aut. Obecnie samochody z napędem hybrydowym są najczęstszym wyborem w naszych salonach. Klienci premium doceniają bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji, a także wysoki komfort i doskonałe wyciszenie jaki wiążą się jazdą hybrydą” – powiedział Robert Mularczyk, PR Senior Manager, Toyota & Lexus Central Europe.

Hybrydy w każdym segmencie

Obecnie Lexus oferuje auta z niskoemisyjnym napędem hybrydowym w niemal wszystkich segmentach – od crossovera (UX), przez SUV-y (NX i RX) i eleganckie limuzyny (ES i LS), a także w stylowym aucie sportowym (LC 500h). Oprócz klasycznych napędów hybrydowych słynących z niezawodności i niskiego zużycia paliwa, marka wprowadziła hybrydy plug-in, które wyróżniają się w swoich segmentach dużymi zasięgami w trybie EV (NX 450h+ oraz RX 450h+) oraz pierwszą w historii marki mocną hybrydę, w której wykorzystano turbodoładowany silnik benzynowy, 6-stopniową, automatyczną skrzynie biegów oraz nowy napęd 4×4 DIRECT4 (RX 500h)

Lexus LBX to miejski crossover, który oczywiście pod maską ma hybrydę (fot. Lexus press)

W 2023 roku gama hybryd Lexusa poszerzyła się o dwa modele – LBX oraz LM. Lexus LBX, którego pierwsze egzemplarze dotrą do klientów w pierwszym kwartale 2023 roku, to miejski crossover o niepowtarzalnym stylu i jakości z rozwiązaniami technicznymi, których w autach tego segmentu jeszcze nie było. LBX ma nowy napęd hybrydowy z silnikiem 1.5 l o mocy 136 KM, która może być przekazywana na koła przednie lub na wszystkie koła przy pomocy inteligentnego napędu 4×4 E- FOUR. Do końca sierpnia samochód można zamawiać w ramach specjalnej oferty przedsprzedażowej, w której rabaty na wybrane wersje sięgają 27 tys. zł.

Lexus LM diametralnie odmienia podejście do ekskluzywnych vanów. Od początku został zaprojektowany jako pojazd do przewozu osób w komfortowych warunkach, a nie jest przerobioną wersją auta dostawczego. Ma dwie konfiguracje kabiny – 4-miejscową i 7-miejscową. Sprawdzona hybryda z 2,5-litrowym silnikiem i przekładnią e-CVT o łącznej mocy 250 KM/184 kW przenosi napęd na wszystkie koła przy pomocy systemu E-FOUR, a o komfort prowadzenia dba zawieszenie adaptacyjne o zmiennej charakterystyce tłumienia (AVS).

Total
0
Shares