Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Gdzie najlepiej kupić samochód? Ranking TOP 100 Najlepiej Ocenianych Dealerów 2023

Już po raz kolejny serwis PoznajDealera.pl przeprowadził badanie, w którym na podstawie około 92 tysięcy opinii internetowych stworzył ranking najlepiej ocenianych autoryzowanych dealerów samochodowych w Polsce. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji, liczba opinii wzrosła o 24%, co pokazuje rosnące znaczenie internetowych recenzji w branży motoryzacyjnej.

W tegorocznym rankingu TOP 100 znalazły się stacje dealerskie reprezentujące 13 marek samochodowych, w tym Volkswagen, Skoda, Audi, Cupra, Hyundai, Dacia, BMW, Renault, Toyota, Seat, Ford, Volvo i Mercedes-Benz. To o 5 marek mniej niż w zeszłorocznym zestawieniu. Łącznie analizie poddano oceny dotyczące ponad 1100 autoryzowanych stacji dealerskich w Polsce.

Liderem rankingu okazał się dealer Volkswagena Cichy Zasada przy ul. Grochowskiej w Warszawie, który uzyskał imponujący wynik StarScore na poziomie 99,10% dzięki 1168 opiniom i średniej ocenie 4,94. Na podium znalazły się również stacje Skoda Cichy Zasada w Szczecinie (94,22%) oraz Volkswagen Cichy Zasada w Piasecznie (91,59%).

Warto zauważyć, że Grupa Cichy-Zasada może pochwalić się aż 20 stacjami w rankingu TOP 100, co świadczy o wysokiej jakości usług świadczonych przez dealerów tej sieci. Średnia ocena wszystkich stacji z czołowej setki wyniosła 4,86, co oznacza wzrost w porównaniu do ubiegłego roku (4,79).

Badanie wyłoniło również listę najlepiej ocenianych sieci dealerskich w trzech segmentach: marki mainstreamowe, premium oraz semi-premium. Wśród marek popularnych najwyżej oceniana jest sieć dealerska Dacii (4,90), w segmencie premium prym wiedzie Lexus (4,67), a w kategorii semi-premium – Cupra (4,79).

Ciekawe wnioski płyną z analizy średnich ocen dealerów w poszczególnych województwach. Najwyższe noty otrzymują stacje w województwie opolskim (4,66), podlaskim i lubelskim (po 4,64). Najsłabiej wypadają dealerzy w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim (po 4,51).

W porównaniu do rankingu z 2022 roku, w tegorocznym zestawieniu pojawiło się aż 41 nowych stacji. Pokazuje to, jak dynamicznie zmienia się rynek dealerski i jak ważne jest dbanie o jakość obsługi klienta. Spadek liczby marek reprezentowanych w TOP 100 (z 18 do 13) może świadczyć o tym, że klienci coraz częściej koncentrują się na najpopularniejszych brandach.

Podsumowując, Ranking TOP 100 Najlepiej Ocenianych Autoryzowanych Dealerów 2023 dostarcza cennych informacji zarówno dla klientów poszukujących sprawdzonego salonu, jak i dla samych dealerów, którzy mogą zweryfikować swoją pozycję na tle konkurencji. W dobie coraz większego znaczenia opinii internetowych, dbałość o satysfakcję klienta staje się kluczowa dla sukcesu w branży motoryzacyjnej.

Total
0
Shares