Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Halo, tutaj Pininfarina Battista!

Pininfarina Battista

Hipersamochód Pininfarina Battista będzie wyposażony w bardzo zaawansowany moduł komunikacji. Tym razem nie chodzi rozszerzoną rzeczywistość, ale o wysokiej jakości łączność internetowa pojazdu z firmą na całym świecie.

Protoplastą podobnej technologii jest Mclaren F1, który dysponował specjalnym pokładowym modemem. To urządzenie mogło cyfrowo przekazywać dane o samochodzie. Dziś każda Battista otrzyma wbudowaną kartę SIM i technologię roamingu oferującą ogólnoświatową łączność online bez konieczności łączenia się z Wi-Fi. System automatycznie wybiera, która sieć partnerska ma najsilniejsze połączenie w danym obszarze i przełącza się z tą siecią.

Pininfarina Battista
Elektryczny bolid będzie miał ponad 1500 KM (fot. Pininfarina)

Jak działa Smart Diagnostics?

Usługi online obejmują bezprzewodowe aktualizacje każdego z 26 elektronicznych modułów sterujących Battisty, w tym funkcje obejmujące elektryczny układ napędowy, zaawansowane systemy bezpieczeństwa i dynamiki jazdy, sterowanie pojazdem, systemy informacyjno-rozrywkowe i usługi cyfrowe. Technologia Smart Diagnostics monitoruje pojazd w celu wykrycia potencjalnych problemów, zanim się pojawią. System będzie działać też w czasie jazdy. Pininfarina twierdzi, że jeśli jakikolwiek potencjalny problem nie może zostać rozwiązany przez aktualizację oprogramowania, to wyśle ​​inżyniera, który rozwiąże problem, gdziekolwiek pojazd jest na świecie.

Pininfarina Battista wnętrze
Wnętrze Battisty (fot. Pininfarina)

Aplikacja Pininfarina Battista

Korzystając z aplikacji na smartfony, właściciele będą mogli również zdalnie zablokować i odblokować pojazd, wyświetlić dane telemetryczne pojazdu, sprawdzić stan naładowania oraz monitorować jego lokalizację.

Total
1
Shares