Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hiszpanie uzupełniają ofertę o rosłego hybrydowego SUV-a. Oto SEAT Tarraco e-HYBRID

Tarraco e-HYBRID

SEAT rozpoczyna produkcję pierwszego w historii marki SUV-a z napędem hybrydowym. Tarraco e-HYBRID zapewnia m.in. łączną moc 245 KM i zasięg w trybie elektrycznym do 49 km (wg testów WLTP). To trzeci zelektryfikowany model hiszpańskiej marki po Leonie e-HYBRID i Mii electric.

SEAT Tarraco e-HYBRID jest napędzany silnikiem spalinowym TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 150 KM połączonym z jednostką elektryczną o mocy 115 KM. Ten zestaw silnikowy znany jest już m.in. z VW Passata GTE oraz ŠKODY SUPERB iV. Wraz z sześciobiegową skrzynią DSG samochód osiąga łączną moc 245 KM i maksymalny moment obrotowy równy 400 Nm. Akumulatory o pojemności 13 kWh pozwalają na przejechanie w trybie elektrycznym dystansu 49 km wg testów WLTP (58 km wg NEDC), zaś w trybie mieszanym – do 730 km.

Tarraco e-HYBRID
Najłatwiej będzie rozpoznać Tarraco e-HYBRID po (braku) dźwięku w trybie e-Mode (fot. SEAT)

Tarraco stawia na prąd

Samochód domyślnie uruchamia się w trybie elektrycznym, o ile stopień naładowania akumulatorów na to pozwala. Tarraco przełączy się na tryb hybrydowy, gdy naładowanie akumulatorów spadnie poniżej określonego poziomu lub gdy prędkość pojazdu przekroczy 140 km/h. Podczas równoczesnego działania napędu elektrycznego i spalinowego możliwe jest doładowywanie akumulatorów.

Tarraco e-HYBRID
Gniazdo ładowarki znajduje się w lewym błotniku (fot. SEAT)

Tarraco proponuje różne tryby jazdy

Tarraco e-HYBRID z poziomu systemu multimedialnego zapewnia dostęp do trzech trybów jazdy hybrydowej (e-Mode, Automatic Hybrid oraz Manual Hybrid). Z kolei przy nowo zaprojektowanej dźwigni zmiany biegów znajdują się dwa przyciski pozwalające momentalnie włączyć tryb e-Mode – stworzony do bezemisyjnej jazdy miejskiej – albo s-Boost – zapewniający bardziej sportową dynamikę jazdy. Te tryby jazdy są dobrze znane z innych pojazdów Grupy Volkswagen, ale tutaj po raz kolejny otrzymały nowe nazwy.

Tarraco e-HYBRID
3 godziny wystaczą, żeby naładować akumulator Tarraco do pełna (fot. SEAT)

Ładowanie

Zgodnie z wynikami testów WLTP w trybie mieszanym emisja CO2 Tarraco e-Hybrid wynosi 37-46.4 g/km, a spalanie 1.6-2 litrów na 100 km. Dzięki urządzeniu typu Wallbox (o mocy 3.6 kW) akumulatory mogą zostać w pełni ładowane już w 3 godziny. Samochód można również podłączyć do ładowarki 2.3 kW, która uzupełni poziom energii elektrycznej w niecałe 5 godzin.

Total
0
Shares