Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ile kosztuje najnowszy Maybach? Przedstawiamy model GLS 600 4MATIC

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC napis

Maybach ma w portfolio swojego pierwszego SUV-a – Mercedes- Maybach GLS 600 4MATIC oferuje przestronność, komfort i potężne osiągi V8. Nowy Mercedes-Maybach GLS trafi do sprzedaży w USA pod koniec roku i będzie dostępny w cenie od 160 500 USD. W Polsce obecnie na szczycie oferty jest Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ w cenie od 755 000 zł.

Ten SUV wyróżnia się charakterystyczną kratką grilla z pionowymi chromowanymi lamelami, stojącą gwiazdą Mercedes-Benz na masce (pierwszą w SUV-ie), w pełni chowanymi listwami progowymi, 22-calowymi wieloramiennymi felgami, emblematami Maybach oraz dodatkowymi chromowanymi elementami ozdobnymi.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC dynamika
Luksus w klasie SUV – Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC (fot. Mercedes-Benz)

Standardowo w Maybachu GLS 600 4MATIC

Standardowe elementy wyposażenia wnętrza obejmują dwa cyfrowe wyświetlacze 12,3 ”z ekranem dotykowym, system informacyjno-rozrywkowy Mercedes-Benz User Experience (MBUX), Augmented Video do nawigacji, integrację ze smartfonem i system dźwiękowy Burmester® High- End 3D. Na pokładzie jest zestaw standardowych aktywnych i pasywnych systemów wspomagających kierowcę. Na przykład, pojazd może utrzymywać prędkość i odległość od auta jadącego z przodu, a także pozostawać na swoim pasie ruchu na drogach wielopasmowych oraz autonomicznie zmniejszać prędkość pojazdu w zależności od sytuacji na drodze.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC dynamika
Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC ma na pokładzie szereg aktywnych i pasywnych systemów wspomagających (fot. Mercedes-Benz)

Luksus dla czterech osób

Maybach GLS może pochwalić się wyjątkową aranżacją wnętrza dzięki czteromiejscowej konfiguracji z dwoma indywidualnymi tylnymi siedzeniami executive, środkowym podłokietnikiem i składanymi stolikami. Wszystkie siedzenia w Maybach GLS są ogrzewane i wentylowane oraz oferują aktywną regulację z funkcją masażu dla większego komfortu. Dostępna jest również konfiguracja 5-miejscowa. Dodatkowe elementy wnętrza obejmują podgrzewane i chłodzone uchwyty na napoje oraz bezprzewodowe ładowanie z przodu iz tyłu. Jest też oświetlenie Ambiente w podsufitce i skórzane ozdoby ze skóry Nappa. System zapachowy kabiny Air Balance zawiera również zapach zarezerwowany tylko dla Mercedesa-Maybacha.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC kanapa
Tylna kanapa pomieści jedynie dwie osoby (fot. Mercedes-Benz)

Maybach GLS 600 4MATIC

Maybach GLS oferuje szerokie opcje indywidualizacji i wyposażenia, w tym ekskluzywne elementy Maybacha. Należą do nich dwukolorowy lakier i dwukolorowa tapicerka ze skóry Nappa oraz wykończenie DESIGNO z płynnymi liniami inspirowanymi jachtem. Są też 23-calowe kute wieloramienne felgi. GLS 600 4MATIC może być również wyposażony w komorę chłodniczą oraz niestandardowe kieliszki do szampana i wbudowane uchwyty.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC kieliszki
Napijmy się szampana w Maybachu! (fot. Mercedes-Benz)

Co pod maską Maybacha GLS 600 4MATIC?

Wyposażony w 4-litrowy silnik V8 biturbo i 48-woltowy układ elektryczny, Maybach GLS 600 4MATIC wytwarza 550 KM i jest w stanie rozpędzić się od zera do 60 mil na godzinę w zaledwie 4,8 sekundy. Zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL jest wyposażone w kamerę, która automatycznie skanuje drogę z przodu, aby aktywnie przeciwdziałać wybiciom i spadkom, a nawet pochylać się w zakrętach. Dodatkową funkcją Maybacha jest specjalny program jazdy Maybach DYNAMIC SELECT, który koncentruje się na komforcie jazdy dla pasażerów z tyłu, zapewniając minimalne przechyły nadwozia podczas jazdy.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC logo
To jeszcze znaczek na słupku dla przypomnienia (fot. Mercedes-Benz)
Total
15
Shares