Ile kosztuje najnowszy Maybach? Przedstawiamy model GLS 600 4MATIC

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC napis

Maybach ma w portfolio swojego pierwszego SUV-a – Mercedes- Maybach GLS 600 4MATIC oferuje przestronność, komfort i potężne osiągi V8. Nowy Mercedes-Maybach GLS trafi do sprzedaży w USA pod koniec roku i będzie dostępny w cenie od 160 500 USD. W Polsce obecnie na szczycie oferty jest Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ w cenie od 755 000 zł.

Ten SUV wyróżnia się charakterystyczną kratką grilla z pionowymi chromowanymi lamelami, stojącą gwiazdą Mercedes-Benz na masce (pierwszą w SUV-ie), w pełni chowanymi listwami progowymi, 22-calowymi wieloramiennymi felgami, emblematami Maybach oraz dodatkowymi chromowanymi elementami ozdobnymi.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC dynamika
Luksus w klasie SUV – Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC (fot. Mercedes-Benz)

Standardowo w Maybachu GLS 600 4MATIC

Standardowe elementy wyposażenia wnętrza obejmują dwa cyfrowe wyświetlacze 12,3 ”z ekranem dotykowym, system informacyjno-rozrywkowy Mercedes-Benz User Experience (MBUX), Augmented Video do nawigacji, integrację ze smartfonem i system dźwiękowy Burmester® High- End 3D. Na pokładzie jest zestaw standardowych aktywnych i pasywnych systemów wspomagających kierowcę. Na przykład, pojazd może utrzymywać prędkość i odległość od auta jadącego z przodu, a także pozostawać na swoim pasie ruchu na drogach wielopasmowych oraz autonomicznie zmniejszać prędkość pojazdu w zależności od sytuacji na drodze.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC dynamika
Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC ma na pokładzie szereg aktywnych i pasywnych systemów wspomagających (fot. Mercedes-Benz)

Luksus dla czterech osób

Maybach GLS może pochwalić się wyjątkową aranżacją wnętrza dzięki czteromiejscowej konfiguracji z dwoma indywidualnymi tylnymi siedzeniami executive, środkowym podłokietnikiem i składanymi stolikami. Wszystkie siedzenia w Maybach GLS są ogrzewane i wentylowane oraz oferują aktywną regulację z funkcją masażu dla większego komfortu. Dostępna jest również konfiguracja 5-miejscowa. Dodatkowe elementy wnętrza obejmują podgrzewane i chłodzone uchwyty na napoje oraz bezprzewodowe ładowanie z przodu iz tyłu. Jest też oświetlenie Ambiente w podsufitce i skórzane ozdoby ze skóry Nappa. System zapachowy kabiny Air Balance zawiera również zapach zarezerwowany tylko dla Mercedesa-Maybacha.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC kanapa
Tylna kanapa pomieści jedynie dwie osoby (fot. Mercedes-Benz)

Maybach GLS 600 4MATIC

Maybach GLS oferuje szerokie opcje indywidualizacji i wyposażenia, w tym ekskluzywne elementy Maybacha. Należą do nich dwukolorowy lakier i dwukolorowa tapicerka ze skóry Nappa oraz wykończenie DESIGNO z płynnymi liniami inspirowanymi jachtem. Są też 23-calowe kute wieloramienne felgi. GLS 600 4MATIC może być również wyposażony w komorę chłodniczą oraz niestandardowe kieliszki do szampana i wbudowane uchwyty.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC kieliszki
Napijmy się szampana w Maybachu! (fot. Mercedes-Benz)

Co pod maską Maybacha GLS 600 4MATIC?

Wyposażony w 4-litrowy silnik V8 biturbo i 48-woltowy układ elektryczny, Maybach GLS 600 4MATIC wytwarza 550 KM i jest w stanie rozpędzić się od zera do 60 mil na godzinę w zaledwie 4,8 sekundy. Zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL jest wyposażone w kamerę, która automatycznie skanuje drogę z przodu, aby aktywnie przeciwdziałać wybiciom i spadkom, a nawet pochylać się w zakrętach. Dodatkową funkcją Maybacha jest specjalny program jazdy Maybach DYNAMIC SELECT, który koncentruje się na komforcie jazdy dla pasażerów z tyłu, zapewniając minimalne przechyły nadwozia podczas jazdy.

Mercedes Maybach GLS 600 4MATIC logo
To jeszcze znaczek na słupku dla przypomnienia (fot. Mercedes-Benz)
Total
15
Shares