Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jaguar Land Rover – przyszłość jest elektryczna

(fot. Jaguar Land Rover)

Thierry Bolloré, dyrektor generalny (CEO) Jaguar Land Rover ogłosił dziś nową strategię marek, którym przewodzi. Co było do przewidzenia, Jaguar Land Rover to kolejna motoryzacyjna firma, która bardzo wyraźnie skręca w stronę elektromobilności. Wspaniale brzmiące silniki spalinowego o dużej pojemności znane z wielu modeli Jaguara i Land Rovera już niebawem przejdą do przeszłości. Jak szybko?

Zgodnie z zapewnieniami CEO JLR Jaguar ma stać się całkowicie elektryczną marką luksusowych samochodów już w 2025 roku, natomiast do końca dekady wszystkie modele jakie trafią do oferty obu marek mają być samochodami elektrycznymi.

Land Rover
Wszystkie modele Land Rover do końca dekady mają być elektryczne (fot. Jaguar Land Rover)

Pierwszy całkowicie elektryczny model Land Rovera ma pojawić się na rynku w 2024 roku. Co ciekawe, firma ogłosiła również podjęcie inwestycji w kierunku opracowania czystych, wodorowych ogniw paliwowych. W dalszej perspektywie, do 2039 roku JLR ma stać się firmą o zerowej emisji dwutlenku węgla netto, co oznacza nie tylko produkowanie zeroemisyjnych pojazdów, ale też to, że cały łańcuch dostaw, cykl produkcyjny, cykl życia produktu i jego recycling nie spowodują emisji choćby jednego nadmiarowego grama CO2 do atmosfery. Ambitnie. Biorąc pod uwagę, że do 2025 roku zostały jeszcze tylko cztery lata, pasjonaci brytyjskiej motoryzacji spod znaku drapieżnego kota już powinni szykować swoje gniazdka elektryczne.

Total
0
Shares