Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jak wygląda nowe elektryczne Maserati GranTurismo? Ekskluzywne zdjęcia

Maserati_GranTurismo_Prototype (fot. mat prasowe)
Maserati_GranTurismo_Prototype (fot. mat prasowe)

Oto nowe elektryczne Maserati GranTurismo. Przeprowadziliśmy niedawno wywiad z głównym projektantem nadwozi w Maserati Pablo D’Agostino. Opowiedział nam o efekcie granturismo, ale nic nie wspomniał o nowym, elektrycznym modelu o tej samej nazwie!  

Elektryczne Maserati

Maserati_GranTurismo_Prototype (fot. mat prasowe)
Maserati testuje elektryczne auto (fot. mat prasowe)

Tymczasem w Laboratorium Innowacji Maserati (Maserati Innovation Lab) powstał pierwszy prototyp najnowszego Maserati GranTurismo. Samochód właśnie opuścił bramy fabryki i został sfotografowany na ulicach Modeny. Nowe Maserati GranTurismo będzie pierwszym w stu procentach elektrycznym modelem marki.

Co oznacza nowe GranTurismo

GranTurismo
Maserati GranTurismo Prototype (fot. mat prasowe)

Do tej pory mieliśmy okazję sprawdzić jak sprawują się modele Maserati napędadzne silnikami hybrydowymi oraz konwencjonalnymi V6. W przypadku aut tej marki nie ma mowy o kiepskich osiągach, dlatego spodziewamy się, że nowe GranTurismo będzie bardzo szybkie. Niestety nie znamy jeszcze konkretnych danych na jego temat. Jedno jest pewne – pojawienie się tego prototypu oznacza, że Maseratti dysponuje technologią elektryczną i nie pozostanie w tyle w wyścigu na kilowatogodziny. Po tym, jak firma zaprezentowała ostatnio silnik typu MildHybrid nie byliśmy do końca pewni na jakim etapie prac są Włosi. Teraz jest wszystko jasne – elektryczne Maserati to nie mrzonka, a najbliższa przyszłość dla włoskiego producenta.

GranTurismo jest testowane

Maserati_GranTurismo_Prototype (fot. mat prasowe)
Maserati na torze (fot. mat prasowe)

Firma komentuje sprawę słowami, że przed wprowadzaniem nowego modelu na rynek wersje prototypowe są poddawane intensywnym testom drogowym i torowym, w najróżniejszych warunkach, aby uzyskać dane niezbędne do przygotowania ostatecznej wersji auta. To właśnie dlatego samochód pojawił się na ulicach Modeny.

Total
0
Shares