Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kampery w Polsce sprzedają się jak nigdy

Popularność kamperów w czasie pandemii sporo wzrosła (Fot. Materiały prasowe)

Nowa miłość Polaków: kampery, sprzedaje się doskonale. Zarówno kampery nowe, jak i używane, biją rekordy rejestracji.

Dokładnie rynek kamperów przeanalizował Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar. W ciągu 9 miesięcy 2021 roku zarejestrowano w Polsce więcej nowych i importowanych kamperów niż w całym ubiegłym roku. Rok 2021 rok będzie więc rekordowy.

2019Ford_TransitCustomNugget_18
Kamper pozwala podróżować bezpiecznie w czasie pandemii (fot. Ford)

Choć cała branża motoryzacyjna zanotowała spadki, z powodu pandemii COVID-19, to dla producentów samochodów kempingowych czas ten okazał się dobry. Jak pisze Instytut, podobnie, jak zwiększyła się atrakcyjność rodzinnych ogródków działkowych, wyraźnie wzrosła też popularność kamperów. W 2020 roku padł rekord, ale już w pierwszym półroczu bieżącego roku został on pobity. Każdy kolejny miesiąc roku dopisuje nowe liczby do rekordu.

Kamperów jest coraz więcej.

Wynajem kamperów w Polsce także zyskał na popularności (Fot. Materiały prasowe)

W okresie od stycznia do września zarejestrowano w Polsce łącznie 1 628 nowych kamperów, o 119 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Podobnie wysoki wynik – 1 617 pojazdów – odnotował import. W tym przypadku wzrost jest jednak dużo niższy i wynosi 27 proc. Sumując – w tym roku na polskich drogach przybyło już 3 245 kamperów.

Nie wszędzie w Polsce kampery sprzedają się jednakowo dobrze

Ciekawe są dane o rejestracjach samochodów kempingowych w poszczególnych regionach Polski. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców najwięcej kamperów zarejestrowano w Wielkopolsce  (506 sztuk), nieco mniej na Mazowszu (465 szt.) i Śląsku (457 szt.). Na drugim końcu listy jest woj. podlaskie z liczbą zaledwie 43 zarejestrowanych pojazdów tego typu.

Total
0
Shares