Każda firma korzysta na co dzień z różnych narzędzi ułatwiających pracę. Dla firm transportowych podstawą są rozwiązania związane z użytkowaniem i nadzorowaniem pracy floty, w tym szczególnie przydatne karty flotowe. Dlaczego karty paliwowe w firmie transportowej to dobra propozycja?
Powodów, dla których karty paliwowe są tak powszechnie wykorzystywanym narzędziem, jest co najmniej kilka. Przyjrzyjmy się głównym zaletom, jakie się z tym wiążą.
Optymalizacja kosztów paliwa w firmie transportowej dzięki kartom paliwowym
W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę, że karty paliwowe w firmie transportowej pomagają zmniejszyć koszty paliwa. Dostawcy tego typu rozwiązań, chcąc zachęcić do skorzystania ze swoich usług, proponują rabaty na paliwo i inne produkty zakupione na wybranych stacjach paliwowych. Z tego względu od razu najlepiej skoncentrować się na dostawcach, których stacje są łatwo dostępne w Polsce i poza jej granicami. Atrakcyjną opcją pod tym względem są karty paliwowe Shell, które oferują atrakcyjne rabaty na paliwo.
Skuteczne zarządzanie finansami w branży transportowej: rola kart paliwowych
Optymalizacja kosztów to jeden z największych, choć nie jedyny atut kart paliwowych.Aby firma transportowa miała preferencyjne ceny, podczas zakupu należy okazać kartę flotową. W dłuższej perspektywie koszty paliwa mogą się znacząco obniżyć. Karty paliwowe przekładają się na łatwiejsze monitorowanie wydatków. Zbierają dane na temat zakupu paliwa poszczególnych kierowców, które następnie trafiają do menadżera floty w postaci jednej zbiorczej faktury. Taka kontrola zużycia paliwa ułatwia zarządzanie finansami. Jest to duża oszczędność czasowa i wsparcie przy podsumowaniach miesięcznych, kwartalnych, rocznych wydatków i wyciągnięcie analiz dotyczących wydatków w firmie
Zwiększenie ekonomiczności i efektywności floty pojazdów dzięki kartom paliwowym
Karty paliwowe w firmie transportowej to również dostęp do informacji na temat zużycia paliwa. Dysponując nimi, można kontrolować zużycie paliwa przez poszczególnych kierowców, a tym samym identyfikować złe praktyki podczas jazdy. Karty paliwowe ułatwiają także planowanie przebiegu tras oraz okresowych przeglądów. Karty można zintegrować z zaawansowanymi systemami telematycznymi, co jeszcze bardziej zwiększa ich funkcjonalność.
Korzyści gospodarcze z wykorzystania kart paliwowych w firmach transportowych
Efektywne planowanie tras i zmniejszenie zużycia paliwa to nie tylko lepsze zarządzanie finansami, ale i mniejsza emisja szkodliwych związków do atmosfery. Redukcja emisji CO2 jest jednym z ważniejszych celów działań Unii Europejskiej na rzecz klimatu. Patrząc z tej perspektywy, karty paliwowe mogą być postrzegane jako narzędzia zmniejszające negatywny wpływ firmy na środowisko.
Jak widać, korzyści płynących z wdrożenia kart paliwowych jest całkiem sporo i wpływają na różne aspekty działalności, w tym na efektywniejsze zarządzanie firmą. Szybsze jest rozliczanie, kierowcy będą poruszać się po zoptymalizowanych trasach, koszty paliwa będą niższe, a zarządzanie efektywniejsze. Wystarczy dobrze przemyśleć kwestię dostawcy pod kątem oferty i lokalizacji stacji paliwowych, a bardzo szybko będzie można zauważyć, że oszczędności związane z zakupem paliwa i eksploatacją pojazdów rosną.