Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Aixam

Aixam - katalog modeli

Informacje o Aixam

Przedsiębiorstwo motoryzacyjne założone w 1983 roku we Francji, w Aix-les-Bains. Pierwszy pojazd pod szyldem marki został wypuszczony na rynek niecały rok później. Głównym celem firmy była produkcja mikrosamochodów, czyli aut o masie nie przekraczającej 550 kilogramów. W 2009 roku Aixam przejęło koncern NICE Car Company, zajmujący się projektowaniem samochodów z napędem elektrycznym.

Historia Aixam

Aixam-Mega S.A. – francuskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne specjalizujące się w produkcji mikrosamochodów. Pod marką Aixam wytwarzane i sprzedawane są czterokołowce lekkie (L6e) i czterokołowce ciężkie (L7e), pod nazwą Mega – pojazdy czterokołowe użytkowe. Siedzibą przedsiębiorstwa jest miasto Aix-les-Bains. Firma powstała w 1983 roku. Przejęła wówczas produkcję po bankrutującej spółce AROLA, która specjalizowała się w budowie niewielkich pojazdów i wózków elektrycznych. W 1984 roku rozpoczęto produkcję pierwszego modelu mikrosamochodu osobowego pod marką Aixam. W 1992 roku powołano do życia markę samochodów sportowych i osobowych Mega, którą jednak w 2002 roku zmieniono na markę małych pojazdów dostawczych. W 2009 roku firma Aixam-Mega przejęła firmę NICE Car Company, która specjalizuje się w pojazdach o napędzie elektrycznym.... (źródło wikipedia)

BMW serii 5 F10. Poradnik kupującego

BMW serii 5 F10 to auto budzące pożądanie wielu osób, które pragną mieć używane, ale prestiżowe auto segmentu premium. Jedno wiemy: tanio nie będzie.

Elektryczna KIA EV9. Polska premiera

Polacy są jedną z najmniej chętnych do wejścia w elektromobilność europejskich nacji. Aktualny udział samochodów elektrycznych w sprzedażowym torcie to…