Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW X5 - generacje, wersje

Informacje o BMW X5

Samochód osobowy typu SUV klasy wyższej produkowany pod niemiecką marką BMW od 1999 roku. Od 2018 roku produkowana jest czwarta generacja pojazdu. BMW X5 I zadebiutował w 1999 roku jako pierwszy samochód sportowo-użytkowy w historii marki BMW. Samochód zyskał kod fabryczny E53, klasyfikując się w segmencie SUV-ów klasy wyższej Premiera rynkowa pierwszej generacji BMW X5 miała miejsce w 1999 roku. Historia X5 rozpoczyna się w 1994 r., kiedy pojawiły się pomysły na samochód sportowy BMW po przejęciu Land Rovera. Eduard Walek został mianowany liderem projektu i głównym inżynierem E53. Chris Chapman dołączył później do Designworks firmy BMW w Kalifornii i zaczął pracować z Bangle w Monachium na dwóch pełnowymiarowych modelach glinianych E53 przez dwa miesiące. Do jesieni 1996 r. Zatwierdzono prace projektowe i zdefiniowano podstawę projektową dla X5 (E53) na 35 miesięcy przed rozpoczęciem produkcji. Po zakończeniu współpracy z dostawcą i inżynierią ostateczne zamrożenie projektu osiągnięto w pierwszej po... (źródło Wikipedia)

BMW X5

Ocena Redakcji: 4.2

Generacje BMW X5

Dane Techniczne BMW X5

Read More

Karosserie Baur – kiedy jakość nie wystarczy

Karosserie Baur przez wszystkie lata istnienia był szanowanym coachbuilderem w świecie motoryzacji. Gdyby nie ta firma, wiele kultowych wozów nie wyglądało by tak, jak wyglądały.
Read More

Jak to działa? Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny to naszym zdaniem jedno z najlepszych rozwiązań obecnych we współczesnych pojazdach. Trzeba tylko znać jego ograniczenia.