Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Citroen AMI Kombi

Ocena Redakcji: 2.5

Dane Techniczne Citroen AMI Kombi

Podstawowe właściwości Pojazdu
Liczba drzwi5
Średnica zawracania11.4 m
Długość3960 mm
Szerokość1520 mm
Wysokość1490 mm
Rozstaw osi2400 mm
Rozstaw kół - przód1260 mm
Rozstaw kół - tył1220 mm
Odległość od siedziska przedniego do dachu970 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu930 mm

Citroen AMI Kombi - Wybierz silnik

Citroen AMI Kombi- najważniejsze informacje

Informacje o Citroen AMI Kombi

Osobowy samochód kompaktowy, produkowany przez koncern Citroën w latach 1961-1978. Jeden z najpopularniejszych modeli w historii tej marki. Wyprodukowano 1 840 396 egzemplarzy. Po zaprezentowaniu przez Renault modelu R4 w 1961 Citroën musiał zareagować na potrzeby rynku, produkując auto nowocześniejsze i nieco większe, niż przestarzały 2CV. Model Ami miał wypełniać lukę w ofercie firmy pomiędzy modelem 2CV a Citroënem DS. Wszystkie te trzy samochody zostały zaprojektowane przez Flaminio Bertoniego - model Ami był ostatnim projektem tego artysty wykonanym dla francuskiej firmy. W samochodzie zostało wykorzystane podwozie oraz silnik, pochodzące z 2CV. Założenia projektu przewidywały konstrukcję auta do wygodnego przewozu 4 osób. Przy wymiarach narzuconych przez podwozie wymusiło to poprowadzenie wysoko linii dachu i zamocowanie tylnej szyby odwrotnie skośnej do kierunku jazdy. Początkowo planowano zastosować większy silnik, jednak ostatecznie wybrano dużo słabszą jednostkę pochod... (źródło Wikipedia)

Top 10. Tanie, rodzinne auto do 10 tys. zł

Samochody rodzinne do 10 000 zł? Da się w ogóle coś znaleźć? Oczywiście. Na luksusy i dynamikę nie ma co liczyć, ale funkcjonalność i pojemny bagażnik – jak najbardziej

Najlepsze używane kompakty do LPG

Jakie kompakty do LPG? Na rynku wtórnym istnieje pewna grupa aut kompaktowych, które z instalacją gazową “dogadują się” lepiej od innych.

Top 10. Najlepsze auta do 15 tys. zł

Jakie auta używane do 15 tys. zł powinny budzić nasze zainteresowanie? Taki budżet oznacza jedno – na drogie i częste naprawy nas nie stać.