Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele LDV

LDV - katalog modeli

Informacje o LDV

Brytyjskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, zajmujące się produkcją vanów, pick-upów i busów. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku pod Birmingham, a skończyła zaledwie szesnaście lat później, ze względu na niewielką dochodowość. W latach 1998-2001 połowa akcji producenta należała do Daewoo Motor Poland. Na rynek wypuszczane było wówczas kilkanaście tysięcy pojazdów rocznie. Niewielkie zainteresowanie sprawiło jednak, że produkcja zaczęła spadać, a koncern zbankrutował. Chińskie ECO Concept wykupiło akcje marki i do dziś montuje jeden z jej modeli.

Historia LDV

LDV – chiński producent samochodów dostawczych, pickupów i SUV-ów z siedzibą w Szanghaju działający od 2016 roku. Marka należy do chińskiego koncernu SAIC Motor. Po tym, jak brytyjskie przedsiębiorstwo LDV Group specjalizujące się w produkcji samochodów dostawczych ogłosiło bankructwo w 2009 roku, chiński koncern SAIC Motor kupił pozostałą po nim masę upadłościową. Niespełna dwa lata później, w 2011 roku ostatni model zlikwidowanego producenta, LDV Maxus, powrócił do sprzedaży jako produkowany w Chinach Maxus V80. W kolejnych latach działalności marki Maxus stopniowo zwiększano jej zasięg rynkowy w krajach globalnych, w 2016 roku podejmując decyzję o wkroczeniu także na rynki anglosaskie. Rozpoczynając działalność w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także w Australii i Nowej Zelandii zdecydowano się nadać produktom Maxusa znaną już w przeszłości markę LDV, zachowując jednocześnie charakterystyczne logotypy macierzystego chińskiego producenta. Na Wyspach Brytyjskich ofertę LDV utworzył model V80 w różnych warian... (źródło wikipedia)

Uwolnij potencjał silnika z ORLEN OIL

Produkty ORLEN OIL dzięki zaawansowanej technologii zapewniają większą wytrzymałość silnika, redukują tarcie, zmniejszają zużycie paliwa, a także gwarantują…