Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Mercury

Mercury - katalog modeli

Informacje o Mercury

Część koncernu Ford, zajmująca się produkcją i sprzedażą samochodów luksusowych z niższej półki. Firma została stworzona, aby wypełniać lukę pomiędzy ekskluzywnymi Lincolnami a przystępnymi cenowo Fordami. W latach 70-tych i 80-tych pojazdy Mercury były sprzedawane nawet w liczbie pół miliona egzemplarzy rocznie. Kilka lat później popyt na auta ze środkowej półki zaczął stopniowo maleć i w 2011 zakończono produkcję, likwidując markę.

Historia Mercury

Mercury – dawna amerykańska marka samochodów osobowych, SUV-ów i vanów z siedzibą w Dearborn działająca w latach 1938–2011. Marka należała do amerykańskiego koncernu Ford Motor Company. Modele Mercury były sytuowane pomiędzy popularnymi Fordami i luksusowymi Lincolnami. Modele zawsze miały odpowiedniki wśród modeli Forda, dzieląc z nimi konstrukcję i silniki. Marka Mercury była obecna w Stanach Zjednoczonych, Portoryko, Meksyku (tam z krótką przerwą na lata 1999–2000), na Bliskim Wschodzie i Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. W 1999 roku w Kanadzie samochody Mercury zostały przemianowane na Fordy. W okresie międzywojennym Ford Motor Company produkował popularne modele pod własną marką, jak i luksusowe Lincolny. Brakowało w ofercie marki pośredniej, mogącej konkurować na rynku z takimi autami, jak Buick, Oldsmobile, Dodge czy DeSoto. Edsel Ford, syn założyciela firmy Henryego Forda, postanowił wprowadzić na rynek właśnie taką markę. W 1938 roku zaprezentowano nowego Mercuryego, na następny rok modelow... (źródło wikipedia)

Top 10. Najlepsze auta do 15 tys. zł

Jakie auta używane do 15 tys. zł powinny budzić nasze zainteresowanie? Taki budżet oznacza jedno – na drogie i częste naprawy nas nie stać.