Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Scion

Scion - katalog modeli

Informacje o Scion

Japoński koncern należący do Toyoty, założony w 2003 roku, aby sprostać wymaganiom młodszych klientów. Scion od początku produkował przede wszystkim nieduże miejskie auta, przeznaczone wyłącznie na rynek amerykański. Model biznesowy przedsiębiorstwa nie sprawdził się – w 2016 roku Toyota ogłosiła zakończenie projektu, a niektóre z samochodów marki zostały włączone do gamy modeli firmy-matki.

Historia Scion

Scion (jap. サイオン) – japoński producent samochodów, należący do Toyota Motor Corporation stworzony z myślą o rynku amerykańskim, istniejący w latach 2003–2016. Toyota Motor Corporation w 2003 roku powołała nową markę Scion, która została przeznaczona wyłącznie na rynek amerykański. W tym samym roku na salonie w Nowym Jorku ukazały się pierwsze prototypy bbX i ccX. W 2003 roku na salonie w Los Angeles zadebiutowały modele seryjne xA i xB, których sprzedaż ruszyła w czerwcu tego samego roku. Na salonie w Detroit 2004 r. swoją premierę miał model tC. 16 grudnia 2006 roku nieoficjalnie został pokazany następca modelu xA – model xD oraz model xB drugiej generacji. Oba samochody zostały publicznie pokazane dopiero 8 lutego 2007 roku na salonie w Chicago. 3 lutego 2016 roku krótko po plotkach na temat rzekomego uśmiercenia marki, które okrążyły internet kilka dni wcześniej, Toyota oficjalnie ogłosiła likwidację marki Scion i włączenie gamy modelowej do amerykańskiej oferty modelowej Toyoty łącznie z końcem sierpnia t... (źródło wikipedia)

BMW serii 5 F10. Poradnik kupującego

BMW serii 5 F10 to auto budzące pożądanie wielu osób, które pragną mieć używane, ale prestiżowe auto segmentu premium. Jedno wiemy: tanio nie będzie.