Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Volkswagen

Volkswagen - katalog modeli

Volkswagen (z niemieckiego „samochód dla ludu”) to marka wiodąca, dominująca na europejskim rynku. Popularność Volkswagena (zwłaszcza modelu Passat) gołym okiem widoczna jest chociażby na polskich drogach. Marka ta jednak należy do ścisłej czołówki również w wielu innych krajach.

Początki marki Volkswagen związane są z osobą Adolfa Hitlera. To on zlecił zaprojektowanie taniego i dostępnego „dla ludu” pojazdu. Pierwszego Volkswagena skonstruował na zlecenie Hitlera Ferdynand Porsche. Seryjna produkcja tych samochodów ruszyła w 1941 roku.

Obecnie Volkswagen to jeden z największych międzynarodowych koncernów samochodowych, do którego należą między innymi Porsche, Lamborghini, Bugatti, Bentley, Audi, Seat i Skoda.

Jednym z najważniejszych modeli marki Volkswagen jest Passat, debiutujący w 1973 roku. To obecnie jeden z najpowszechniejszych samochodów na świecie, prawdziwy król segmentu D - klasy średniej. Stanowi synonim auta rodzinnego i niezwykle niezawodnego. Już w wersji podstawowej Passaty otrzymują często bogate wyposażenie.

Kolejnym hitem sprzedażowym, obok Passata, jest powszechnie spotykany Volkswagen Golf. To prawdziwa ikona segmentu C i bezpośredni spadkobierca sławnego Garbusa. Golf idealnie łączy zalety samochodu miejskiego z rodzinnym. Charakteryzuje się dużą uniwersalnością i przestronnym wnętrzem.

Trzecim pod względem popularności po Golfie i Passacie jest Volkswagen Jetta. To zmodyfikowana wersja Golfa, popularna zwłaszcza w Ameryce Północnej. Samochód ten jest niezwykle przestronny, z dużym, pojemnym bagażnikiem. To popularny wybór wśród osób poszukujących wygodnego samochodu z segmentu C.

Segment SUVów w ofercie Volkswagena reprezentuje Tiguan. To udane połączenie cech samochodu osobowego, sportowego i tenerowego. Szczególne uznanie zyskały egzemplarze wyposażone w napęd na 4 koła.

Prawdziwą kulturową ikoną stał się Volkswagen Transporter, utożsamiany z hipisowskim stylem życia. Obecnie Transportery to prawdziwe woły robocze, stanowiący filar flot wielu przedsiębiorstw. Wersje osobowe często pełnią funkcje busów.

Volkswagen jest marką powszechnie cenioną za niezawodne silniki, dużą dostępność tanich części zamiennych i bezpieczeństwo. Samochody tej marki regularnie zbierają najwyższe noty w testach zderzeniowych prowadzonych przez Euro NCAP. Zebrane dane potwierdzają, że są to pojazdy, którym warto zaufać.

Przyszłość Volkswagena to oczywiście samochody hybrydowe i elektryczne. W tym celu do życia powołano całą odrębną submarkę. Na rynku debiutują właśnie modele I.D., I.D. Crozz, Vizzion oraz Buzz.

Świetny wynik Volkswagena ID.7

Topowy model w rodzinie elektrycznych Volkswagenów ID. uzyskał doskonałe oceny w prestiżowym teście automobilklubu ADAC: VW ID.7 był…

Najgorsze silniki Volkswagena

Co rok sprowadzamy ok. milion aut używanych! Większość stanowią niemieckie marki, a szczególnie Volkswagen. Na co koniecznie musimy uważać?