Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Generacje Volkswagen Golf

Ocena Redakcji: 4.3

Dane Techniczne Volkswagen Golf

Volkswagen Golf - katalog modeli

Volkswagen Golf jest jedną z najbardziej szanowanych i popularnych linii segmentu C w portfolio niemieckiego giganta. Znaną i lubianą sylwetkę nadwozia spotkać można na ulicach i drogach wszystkich kontynentów. Golf produkowany jest nieprzerwanie od 1974 roku. Wyjeżdżał z fabryk na całym świecie. Składano go w Niemczech, Belgii, Australii, Stanów Zjednoczonych, Malezji, Meksyku, Bośni i Hercegowiny, Republice Południowej Afryki, Austrii, Słowacji, Brazylii, Chinach, Ukrainie i Indonezji.

Występował w formie kabrioleta, sedana, kombi i cieszącego się największym uznaniem hatchbacka. Pojemność bagażnika Volskswagena Golfa waha się od skromnych 260 litrów w przypadku pierwszej generacji tego samochodu, po imponujące 1642 litry przy złożonych siedzeniach w przypadku najnowszej, ósmej już wersji pojazdu.

Przez prawie 50 lat swojej obecności na rynku, Golf pod maską skrywał silniki o najróżniejszych konstrukcjach i pojemnościach. Pierwsze jednostki napędowe z 1974 roku miały pojemność 1093 cm3, przy mocy 50 koni mechanicznych. Obecnie mogą być to nawet turbodiesele o pojemności 1968cm3 i mocy 150 koni. Dane robią wrażenie: samochód przyspiesza do setki w niecałe 9 sekund i rozpędza się do imponujących 223 kilometrów na godzinę. W latach 2014 - 2019 na rynku występowała wersja e-Golf, wyposażona w silnik elektryczny. Klienci wybierać mogą między napędem na przód lub wszystkie osie. Auto produkowane jest zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

Obszerny wybór silników na przestrzeni lat sprawia, że Golfy stanowią nie lada gratkę nie tylko dla osób zainteresowanych niezawodnym samochodem służącym do codziennej jazdy po mieście, ale może też wpaść w oko amatorom mocniejszych, autostradowych i sportowych wrażeń. W testach bezpieczeństwa Euro NCAP Volkswagen Golf regularnie zbiera najwyższe noty, dzięki czemu jest świetną opcją dla rodzin z dziećmi.

Właściciele tych pojazdów chwalą je za ich niezawodność, wyśmienity stosunek ceny do jakości oraz łatwy dostęp do części zamiennych. Produkowanych wersji wyposażenia na przestrzeni lat było kilkadziesiąt. Dzięki szerokiemu wyborowi różnych wariantów, Golf jest samochodem, którego zakup łatwo można dopasować do każdego domowego budżetu oraz indywidualnych upodobań.

Niemiecka niezawodność w oczach klientów wygrywa z zachowawczą linią nadwozia, sprawiając, że ten model Volkswagena niezmiennie znajduje się w czołówce sprzedaży na polskim rynku pierwotnym i wtórnym. To zdroworozsądkowy i uniwersalny wybór, na stałe wpisany w krajobraz naszych dróg.