Kiedy Touring Superleggera bierze się nowy projekt, to wiedz, że powstanie coś wspaniałego

Carrozzeria Touring Superleggera (fot. mat. prasowe)

Jeden z najbardziej cenionych “coachbuilderów” (firm projektujących i budujacych nadwozia samochodów) świata – Carrozzeria Touring Superleggera – właśnie zapowiedział wyjątkowy projekt. O czym mowa?

Carrozzeria Touring Superleggera właśnie ogłosiła obchody obchody 95. rocznicy swojego powstania. Co planuje firma? Jako jeden z najbardziej tytułowych konstruktorów superlekkich nadwozi, wprowadzi do oferty nowe dwumiejscowe coupé. Bedzie to również pierwsze dzieło Touring napędzane przez układ napędowy rodem z supersamochodu z silnikiem umieszczonym centralnie.

Historia, czyste piękno i nowoczesność

Carrozzeria Touring Superleggera Disco Volante (fot. mat. prasowe)
Carrozzeria Touring Superleggera Disco Volante Spyder (fot. mat. prasowe)

Firma zapowiada , że nowy projekt odziedziczy wiele elementów konstrukcyjnych od niedawno prezentowanych pojazdów sygnowanych logo Touring. Superleggera stawia na równowagę proporcji i zapowiada, że projekt jest ewolucją i wyraźnym krokiem naprzód dla rodziny bolidów Aero, wśród których są takie arcydzieła jak Disco Volante Coupé i Spyder oraz Aero 3. Czy pierwsze “podejście” do auta z centralnie umieszczonym silnikiem będzie udane? Nie wiemy z jakiego podwozia skorzysta Touring, ale gdyby tylko było to Ferrari… powstałoby coś niesamowitego. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ firma z Maranello dała już przyzwolenie Touringowi na karosowanie współczesnych modeli – Aero 3 bazuje właśnie na Ferrari F12.

Kiedy poznamy nowe dziecko Carrozzeria Touring Superleggera?

Carrozzeria Touring Superleggera Aero 3 (fot. mat prasowe)
Carrozzeria Touring Superleggera Aero 3 (fot. mat prasowe)

Włoskie biuro projektowe deklaruje, ze nowy projekt jest w końcowej fazie produkcji, a gotowy samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany w czerwcu 2021 roku. Następnie zostanie on pokazany u dystrybutorów na całym świecie, a także na wiodących imprezach, takich jak The Quail, The Bridge, Salon Privé i Zoute GP. Jesteśmy niesamowicie ciekawi co tym razem pokaże Superleggera, tym bardziej, że w tym samym czasie we Włoszech inne znane biuro projektowe prowadzi intensywne prace nad swoim supersamochodem.

źródło: Carrozzeria Touring Superleggera

Total
0
Shares