Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kiedy Touring Superleggera bierze się nowy projekt, to wiedz, że powstanie coś wspaniałego

Carrozzeria Touring Superleggera (fot. mat. prasowe)

Jeden z najbardziej cenionych “coachbuilderów” (firm projektujących i budujacych nadwozia samochodów) świata – Carrozzeria Touring Superleggera – właśnie zapowiedział wyjątkowy projekt. O czym mowa?

Carrozzeria Touring Superleggera właśnie ogłosiła obchody obchody 95. rocznicy swojego powstania. Co planuje firma? Jako jeden z najbardziej tytułowych konstruktorów superlekkich nadwozi, wprowadzi do oferty nowe dwumiejscowe coupé. Bedzie to również pierwsze dzieło Touring napędzane przez układ napędowy rodem z supersamochodu z silnikiem umieszczonym centralnie.

Historia, czyste piękno i nowoczesność

Carrozzeria Touring Superleggera Disco Volante (fot. mat. prasowe)
Carrozzeria Touring Superleggera Disco Volante Spyder (fot. mat. prasowe)

Firma zapowiada , że nowy projekt odziedziczy wiele elementów konstrukcyjnych od niedawno prezentowanych pojazdów sygnowanych logo Touring. Superleggera stawia na równowagę proporcji i zapowiada, że projekt jest ewolucją i wyraźnym krokiem naprzód dla rodziny bolidów Aero, wśród których są takie arcydzieła jak Disco Volante Coupé i Spyder oraz Aero 3. Czy pierwsze “podejście” do auta z centralnie umieszczonym silnikiem będzie udane? Nie wiemy z jakiego podwozia skorzysta Touring, ale gdyby tylko było to Ferrari… powstałoby coś niesamowitego. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ firma z Maranello dała już przyzwolenie Touringowi na karosowanie współczesnych modeli – Aero 3 bazuje właśnie na Ferrari F12.

Kiedy poznamy nowe dziecko Carrozzeria Touring Superleggera?

Carrozzeria Touring Superleggera Aero 3 (fot. mat prasowe)
Carrozzeria Touring Superleggera Aero 3 (fot. mat prasowe)

Włoskie biuro projektowe deklaruje, ze nowy projekt jest w końcowej fazie produkcji, a gotowy samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany w czerwcu 2021 roku. Następnie zostanie on pokazany u dystrybutorów na całym świecie, a także na wiodących imprezach, takich jak The Quail, The Bridge, Salon Privé i Zoute GP. Jesteśmy niesamowicie ciekawi co tym razem pokaże Superleggera, tym bardziej, że w tym samym czasie we Włoszech inne znane biuro projektowe prowadzi intensywne prace nad swoim supersamochodem.

źródło: Carrozzeria Touring Superleggera

Total
0
Shares