Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Pininfarina Battista kontra legendarny tor Nardò

Pininfarina Battista dynamika

Automobili Pininfarina osiągnęła przełomowy moment w rozwoju Battisty. Elektryczny hyper-GT zakończył swój pierwszy program testów dużych prędkości w Centrum Technicznym Nardò we Włoszech.

Testy Pininfarina Battista

Pomyślny test oznacza początek kolejnego rozdziału w programie rozwoju najpotężniejszego włoskiego samochodu sportowego, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Ogółem firma planuje dziewięć programów testowych i walidacyjnych Battisty na drogach publicznych i prywatnych obiektach testowych.

Pininfarina Battista dynamika
Gdzie najlepiej sprawdzić jak szybko pojedzie bolid? W Centrum Technicznym Nardò we Włoszech (fot. Pininfarina)

Battista będzie szokować osiągami

Kierowca testowy i kierownik ds. Dynamiki pojazdów, Georgios Syropoulos, zakończył serię testów na słynnym poligonie testowym, w tym sprinty wokół okrągłego 12,6-kilometrowego pierścienia Nardò i okrążenia krętego toru manewrowego o długości 6,2 km. Firma zapowiedziała już osiągi nowego bolidu. Battista będzie przyspieszać od 0-100 km/h w mniej niż dwie sekundy, a sprint od 0 do 300 km/h ma zajmować niecałe 12 sekund. Zapowiadana prędkość maksymalną to 350 km/h.

Pininfarina Battista blur
Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h ma trwać mniej niż 2 sekundy! (fot. Pininfarina)

Elektryczny potwór

Akumulator Battisty o pojemności 120 kWh dostarcza moc do czterech silników elektrycznych – po jednym na każde koło – o łącznej mocy 1900 KM i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm. Jego zaawansowany układ napędowy jest w stanie inteligentnie rozdzielać moc między wszystkie cztery koła, zapewniając optymalną przyczepność w każdych warunkach i pozwoli klientom dostosować wrażenia z jazdy do własnych upodobań za pomocą pięciu unikalnych trybów jazdy (Calma, Pura, Energica, Furiosa i Carattere).

Pininfarina Battista corner
Pininfarina Battista nie boi się szybkiego pokonywania zakrętów (fot. Pininfarina)

Battista to nie jest już tylko prototyp

Prototyp biorący udział w testach na Nardò nie jest mułem rozwojowym (development mule). Pod nadwoziem z włókna węglowego znajduje się w pełni wykończone wnętrze z luksusowymi detalami, co dało inżynierom możliwość oceny każdego elementu.

Total
0
Shares