Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

“KONAN”, czyli Hyundai KONA N

Hyundai KONA N (fot. Hyundai)
Hyundai KONA N (fot. Hyundai)

Hyundai ujawnił wygląd nowego modelu KONA N. Fani i entuzjaści sportowych modeli marki, mogą po raz pierwszy ujrzeć najnowszego członka sportowej submarki N, który będzie pierwszym modelem sygnowanym literą N z nadwoziem typu SUV. Póki co nie znamy danych technicznych, ale mamy dostęp do zdjęć, które pokazują wygląd “gorącego SUV-a”.

Hyundai KONA N (fot. Hyundai)
W całej okazałości (fot. Hyundai)

Nowy „hot SUV” Hyundai charakteryzuje się sportowym wyglądem uzyskanym przez szeroką i obniżoną sylwetkę. Po raz pierwszy oddział N i Hyundai Design Center połączyły siły by stworzyć SUV-a. Czy się to udało? Celem współpracy było stworzenie produktu o mocnej prezencji, który dostarczy Klientom przyjemności z jazdy. Nowa KONA N łączy w sobie elementy designu znanego z wprowadzonego niedawno na rynek nowego modelu KONA, z odważną i dynamiczną linią charakterystyczną dla modeli N.

Co wiemy o KONA N?

Z przodu samochodu dominują teraz duże, sportowe wloty powietrza, a nowy układ świateł nadaje najnowszemu, wyczynowemu modelowi Hyundaia odważnego wyglądu. Dolny wlot powietrza zmienia charakter czołowej części zderzaka. Hyundai twierdzi, że jego kształt inspirowany jest aeronautycznym kadłubem, który rozciąga się na boki samochodu, podkreślając aerodynamiczną wydajność. A czy faktycznie jest aerodynamiczny? Tego firma nie podaje. Całości dopełnia logo N ulokowane na grillu.

Hyundai KONA N (fot. Hyundai)
Końcówki układu wydechowego robią wrażenie! (fot. Hyundai)

Tył rajdówki

Wiemy natomiast, że znajdujący się w tylnej części nadwozia duży spojler dachowy zwiększaja siłę docisku. W jego środkowej części znajduje się trójkątne światło stopu, będące charakterystycznym elementem wszystkich modeli z rodziny N. Dwie duże końcówki sportowego układu wydechowego N w pełni oddają sportowe aspiracje modelu. W dolnej części tylnego zderzaka ulokowano duży dyfuzor poprawiający przepływ powietrza. Sportowy wygląd podkreślają także błotniki w kolorze nadwozia. 

Hyundai KONA N (fot. Hyundai)
Hyundai KONA N otrzyma ciekawy spoiler tylnej klapy (fot. Hyundai)

KONA N – to już pewne

Nowy Hyundai KONA N został wyposażony w szereg dodatków zarezerwowanych dla modeli N. Są to dedykowane felgi aluminiowe i czerwone akcenty zdobiące progi. Hyundai KONA N niebawem będzie oferowany obok modeli i20 N oraz i30 N. Producent nie ukrywa, że ten SUV inspirowany jest sportami motorowymi, i teraz zasili szeregi SUV-ów Hyundai w Europie.

Total
0
Shares