Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Koronawirus pokrzyżował plany Volkswagen Motorsport

Volkswagen ID.R GoodWood dynamika

Volkswagen Motorsport został zmuszony do odwołania swojego udziału w Goodwood SpeedWeek w nadchodzący weekend, aby nie narażać zdrowia swoich pracowników. Tłem tej decyzji jest wskaźnik infekcji koronawirusem, który dramatycznie przyspieszył w ciągu ostatnich kilku dni – nie tylko w Anglii, ale w całej Europie. Zespół około 30 pracowników Volkswagen Motorsport miał wziąć udział w festiwalu motoryzacyjnym.

Volkswagen ID.R GoodWood dynamika

COVID-19 to zbyt duże zagrożenie

„Głęboko żałujemy, że nie możemy w tym roku uczestniczyć w Goodwood, ale zdrowie naszych pracowników ma dla nas ogromne znaczenie” – mówi Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport. „Po długich dyskusjach jesteśmy przekonani, że jest to właściwa decyzja w obecnej sytuacji. Oczywiście chcielibyśmy rywalizować na Goodwood Motor Circuit, ale niestety nie jest to obecnie dla nas możliwe. Sprowadzanie tak dużego zespołu z Niemiec do Wielkiej Brytanii w momencie, gdy środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa są zwiększane we wszystkich krajach europejskich jest pozbawione sensu. Mimo, że nie możemy w nim uczestniczyć, życzymy organizatorom i wielu uczestnikom SpeedWeek udanej imprezy i mamy wielką nadzieję, że w innych okolicznościach będziemy mogli ponownie rywalizować w Goodwood w 2021 roku. W ten weekend wszyscy będziemy zamiast tego oglądać transmisję na żywo w domu! ”

Volkswagen ID.R dynamika

Rekord z 2019

Pierwotny plan zakładał, że Volkswagen Motorsport weźmie udział w Goodwood SpeedWeek w 680-konnym Volkswagenie ID.R. Format zawodów jest podobny do tego z Goodwood Hillclimb na Goodwood Festival of Speed, który Romain Dumas wygrał już za kierownicą ID.R w 2018 i 2019 roku. W ubiegłym roku Francuz ustanowił nowy rekord wszechczasów z czasem 39,90 sekundy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *