Koronawirus pokrzyżował plany Volkswagen Motorsport

Volkswagen ID.R GoodWood dynamika

Volkswagen Motorsport został zmuszony do odwołania swojego udziału w Goodwood SpeedWeek w nadchodzący weekend, aby nie narażać zdrowia swoich pracowników. Tłem tej decyzji jest wskaźnik infekcji koronawirusem, który dramatycznie przyspieszył w ciągu ostatnich kilku dni – nie tylko w Anglii, ale w całej Europie. Zespół około 30 pracowników Volkswagen Motorsport miał wziąć udział w festiwalu motoryzacyjnym.

Volkswagen ID.R GoodWood dynamika

COVID-19 to zbyt duże zagrożenie

„Głęboko żałujemy, że nie możemy w tym roku uczestniczyć w Goodwood, ale zdrowie naszych pracowników ma dla nas ogromne znaczenie” – mówi Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport. „Po długich dyskusjach jesteśmy przekonani, że jest to właściwa decyzja w obecnej sytuacji. Oczywiście chcielibyśmy rywalizować na Goodwood Motor Circuit, ale niestety nie jest to obecnie dla nas możliwe. Sprowadzanie tak dużego zespołu z Niemiec do Wielkiej Brytanii w momencie, gdy środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa są zwiększane we wszystkich krajach europejskich jest pozbawione sensu. Mimo, że nie możemy w nim uczestniczyć, życzymy organizatorom i wielu uczestnikom SpeedWeek udanej imprezy i mamy wielką nadzieję, że w innych okolicznościach będziemy mogli ponownie rywalizować w Goodwood w 2021 roku. W ten weekend wszyscy będziemy zamiast tego oglądać transmisję na żywo w domu! ”

Volkswagen ID.R dynamika

Rekord z 2019

Pierwotny plan zakładał, że Volkswagen Motorsport weźmie udział w Goodwood SpeedWeek w 680-konnym Volkswagenie ID.R. Format zawodów jest podobny do tego z Goodwood Hillclimb na Goodwood Festival of Speed, który Romain Dumas wygrał już za kierownicą ID.R w 2018 i 2019 roku. W ubiegłym roku Francuz ustanowił nowy rekord wszechczasów z czasem 39,90 sekundy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *