Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lamborghini bije kolejne rekordy

W pierwszym półroczu 2023 roku Automobili Lamborghini ponownie odnotowało rekordowe wyniki pod względem sprzedaży, obrotów i rentowności. Jest to w dużej mierze zasługa modeli Urus i Huracán, które odegrały kluczową rolę w osiągnięciu światowych dostaw na poziomie 5 341 egzemplarzy, co stanowi o 4,9% więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Sukces marki spod znaku byka jest również wynikiem udanego debiutu modelu Lamborghini Revuelto.

Trzy egzemplarze Lamborghini Urus stojące na łące pod górami
Model Urus, choć to nie jest auto stricte sportowe, jest koniem pociągowym Lamborghini (fot. Lamborghini)

Firma odnotowuje również wzrost przychodów, które wyniosły do 1 421 mln euro, co stanowi poprawę o 6,7% w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku. Zysk operacyjny zwiększył się z kolei o 7,2% do rekordowych 456 mln euro w stosunku do 425 mln euro w 2022 roku. W rezultacie wskaźnik zysku ze sprzedaży (RoS) wzrósł do 32,1%.

Wszystko to miało miejsce w roku, który możemy uznać za wyjątkowy dla Lamborghini. Oprócz obchodów 60. rocznicy założenia firmy mieliśmy także debiut Lamborghini Revuelto, pierwszego hybrydowego samochodu w naszej historii oraz prezentację modelu SC63, najbardziej zaawansowanego samochodu wyścigowego marki, który jest wynikiem wdrażania strategii „Direzione Cor Tauri”, dążącej do pełnej elektryfikacji naszej gamy – komentuje Stephan Winkelmann, przewodniczący i dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

salon Lamborghini o zachodzie słońca
Lamborghini rozkwita pod skrzydłami niemieckiego Volkswagena, do którego należy ta włoska marka (fot. Lamborghini)

W pierwszej połowie 2023 roku rozkład sprzedaży samochodów Lamborghini wyglądał następująco: regiony EMEA, obie Ameryki oraz obszary Azji i Pacyfiku odebrały odpowiednio 2285, 1857 i 1199 luksusowych pojazdów marki, pod względem poszczególnych rynków, najwięcej samochodów dostarczono do Stanów Zjednoczonych (1625), a następnie do Wielkiej Brytanii (514), Niemiec (511), Chin kontynentalnych, Hongkongu i Makau (450), Japonii (280) oraz Włoch (270).

Cieszymy się, że z powodzeniem realizujemy strategię wzrostu marki Lamborghini. Ten korzystny trend wzmacnia nasze przekonanie, że zakończymy bieżący rok z kolejnymi rekordowymi wynikami we wszystkich kluczowych wskaźnikach finansowych, a nasza rentowność utwierdzi pozycję Lamborghini jako jednej z wiodących marek w segmencie luksusowym – dodaje Paolo Poma, dyrektor zarządzający i dyrektor finansowy Automobili Lamborghini.

Najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy 2023 roku obejmują wprowadzenie na rynek nowego modelu Lamborghini Revuelto, który został zaprezentowany w marcu, a już obecnie zamówienia obejmują ponad 2 lata produkcji, oraz debiut modelu SC63, hybrydowego prototypu LMDh zaprojektowanego do rywalizacji na najwyższym poziomie wyścigów wytrzymałościowych.

Total
0
Shares