Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lamborghini jest jak garnitur szyty na miarę. Poznaj program Ad Personam

Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)
Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)

Lamborghini wierzy, że ich samochody są odzwierciedleniem osobowości właścicieli. Właśnie dlatego firma proponuje program Ad Personam.

Co to jest Ad Personam?

Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)
Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)

Jest to program dostosowywania bolidu do wizji klienta. Program który spełnia wszystkie pragnienia poprzez możliwość wyboru z nieskończonej liczby kombinacji, od kolorów po materiały, od logo na siedzeniu wyszywanego ręcznie, po inicjały wyszywane wewnątrz kabiny pasażerskiej. Zasada jest taka – Ty mówisz co chcesz, a Lamborghini wciela to w rzeczywistość. Proces jest koordynowany przez zespół specjalistów, którzy towarzyszą klientowi na każdym etapie personalizacji.

Dlaczego to robią?

Taki program ma sens z dwóch powodów. Po pierwsze podnosi ekskluzywność oferty, a po drugie sprawia, że Lamborghini wykonuje prace, które inaczej wykonywałyby firmy zewnętrzne. Po co klient ma oddawać swoje ukochane Lambo do tapicera, jeżeli może wyjechać szalonym projektem wprost z fabryki?

Sekrety Ad Personam – 348 kolorów

Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)
Paleta barw Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)

Dzięki programowi Ad Personam House of Sant’Agata jest liderem na rynku motoryzacyjnym pod względem różnorodności odcieni i palet kolorów, oferując łącznie 348 unikalnych barw Ad Personam. Do najbardziej wymagających klientów Lamborghini należą Amerykanie, z których 20% zamawia niestandardowe kolory, a następnie klienci z Azji i Pacyfiku oraz z regionu EMEA. Wybór koloru jest również powiązany z różnymi narodowościami oraz społecznymi i kulturowymi wymiarami, w których żyją klienci Lamborghini. W regionie Azji i Pacyfiku zdecydowanie najpopularniejszym kolorem Ad Personam jest Rosso Efesto, w regionie EMEA jest to Verde Alceo, podczas gdy w Ameryce bardzo popularny jest Blu Cepheus.

Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)
Rosso Efesto, Verde Alceoi Blu Cepheus (fot. mat. prasowe)

Lamborghini – Pantone Diamond Coating


Najnowszą innowacją w kolorystyce nadwozia jest zastosowanie przezroczystej farby zawierającej mikrokryształy w postaci pyłu diamentowego. Dzięki unikalnej technice obróbki, która łączy kunszt artystyczny i technologię, karoseria staje się w ten sposób opalizująca, zmieniając kolor zgodnie z odbiciami światła i czyniąc samochód Lamborghini prawdziwym klejnotem.

Lamborghini – Hafty Ad Personam

Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)
Przykłady prac Ad Personam (fot. mat. prasowe)


Granica między personalizacją, a tworzeniem prawdziwych dzieł sztuki jest bardzo cienka. W Lamborghini jest to możliwe dzięki umiejętnościom działu tapicerskiego, który we współpracy z zespołem Ad Personam ocenia i analizuje zamówienia na zdobienia i hafty. Począwszy od logo siedziska szytego ręcznie, a nie tłoczonego na gorąco, po inicjały wyszywane wewnątrz kabiny. Mistrzowskie hafciarstwa tworzą wszystko od gałęzi i kwiatów brzoskwini, portretów klientów lub ich ukochanego zwierzaka, projektów w stylu street art, aż do zdjęć panoramy ich ulubionego miasta.

Psychologia koloru

Lamborghini przeprowadziło badania z zakresu psychologii kolorów, które dały początek pięciu rodzinom Ad Personam. Najnowszym osiągnięciem programu jest identyfikacja rodzin kolorów. To wynik badań przeprowadzonych przez ekspertów w dziedzinie neuromarketingu i psychologii koloru, wraz z ekspertami Lamborghini Centro Stile. W tym wspólnym projekcie zidentyfikowano szereg osobowości, które uosabiają profile klientów Lamborghini, podzielonych na pięć różnych grup. Każda grupa jest utożsamiana z różnymi kulturami, gustami, osobowościami i postawami poszczególnych Rodzin. Rodziny dzielą się na SPORTIVA, CONTEMPORANEA, ECLETTICA, CLASSICA i TECNICA. A co oznaczają te określenia? Najlepiej przestawi to ilustracja:

Lamborghini Ad Personam (fot. mat. prasowe)
SPORTIVA, CONTEMPORANEA, ECLETTICA, CLASSICA i TECNICA(fot. mat. prasowe)
Total
0
Shares