Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lamborghini uruchomiło punkt szczepień – w 3 dni zaszczepi swoich pracowników

Centrum szczepień Lamborghini uruchomiony w centrali firmy we Włoszech (fot. Lamborghini)

W dzień Ojca, 23 czerwca Automobili Lamborghini oficjalnie uruchomiło punkt szczepień w Sant’Agata Bolognese – centrali firmy. Uruchomiona kampania zdrowotna ma objąć wszystkich pracowników firmy. Wszyscy zainteresowani pracownicy (Lamborghini stosuje zasadę dobrowolności) otrzymają pierwszą dawkę szczepionki w ciągu trzech dni od uruchomienia wewnętrznego punktu szczepień. To się nazywa ojcowska opieka.

Szef marki Stephan Winkelmann (po lewej) wraz z lekarzem zakładowym Giovannim Sanguinettim (fot. Lamborghini)

Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini, stwierdził: „Decyzja o utworzeniu w naszej siedzibie głównej punktu szczepień dla naszych pracowników ma na celu wsparcie kraju w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i złagodzenie presji na wysiłki związane ze szczepieniami we Włoszech. Ta akcja jest kontynuacją niezwykłej pracy wykonanej od początku pandemii przez nasz Wspólny Komitet COVID, powołany od początku (pandemii – dop. red) w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i zdrowia naszych ludzi, którzy są naszym najwyższym priorytetem. Lamborghini po raz kolejny wspiera instytucje i region Emilia-Romania w ich polityce bezpieczeństwa zdrowotnego.”

Jakkolwiek akcja Lamborghini zdecydowanie zasługuje na pochwałę, to jej podjęcie leży jak najbardziej w interesie samej firmy. Doskonale pamiętamy, że lockdown spowodował realne przestoje i opóźnienia produkcyjne niemal w każdej firmie z branży motoryzacyjnej na świecie. Zresztą, nie tylko motoryzacyjnej. Wirus wszak nie wybiera celu zależnie od branży, w której pracuje ofiara.

Personel medyczny w centrum szczepień Lamborghini (fot. Lamborghini)

Od początku pandemii COVID-19 wywołanej infekcją koronawirusa SARS-Cov-2, na całym świecie zmarło 3,89 miliona ludzi. W Polsce, wg aktualnych danych wykonano już 27 078 372 szczepienia, a ponad 11,6 mln obywateli naszego kraju jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Total
0
Shares