Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Legenda quattro wciąż żywa? Audi powraca do rajdów

AUDI quattro
Teaser Dakar 2022

Audi w roku 2022 po raz pierwszy w swej historii weźmie udział w Rajdzie Dakar, wystawiając tam prototyp, który będzie duchowym spadkobiercą kultowego modelu quattro. Start w tej najtrudniejszej na świecie imprezie rajdowej typu cross-country, zostanie przygotowany w ścisłej współpracy z firmą Q Motorsport GmbH.

Niestety na ten moment firma milczy na temat specyfikacji pojazdu, który weźmie udział w rajdzie. Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH, zdradza jedynie w wywiadzie, że samochód będzie wyposażony w “układ napędowy o innowacyjnej koncepcji (quattro?)”. Komunikaty prasowe opiewają głównie na komentarze obu stron dotyczące współpracy.

Audi i Q Motorsport: quattro?


Q Motorsport GmbH zostało założone przez Svena Quandta i jego dwóch synów: Thomasa i Tobiasa. Będąc wyczynowym kierowcą, Sven Quandt wygrał w roku 1998 T1 Marathon Cup. W tym samym roku, jego team GECO świętował zajęcie pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji T1 Rajdu Paryż – Dakar. Od listopada 2002 roku do końca roku 2004, Quandt był szefem pionu sportów motorowych w Mitsubishi Motors. Jednocześnie rozpoczął tworzenie zespołu X-raid Team, który zwyciężył w swej klasie w Rajdzie Dakar aż pięć razy, a jedenaście razy wygrywał w Pucharze Świata FIA w rajdach cross-country.„Chcemy, by projekt Q Motorsport otworzył nam nowe możliwości w cross-country – niezależnie i równolegle do tego, co robimy w X-raid” – wyjaśnia Sven Quandt. „Świat się zmienia i również Rajd Dakar musi udowodnić, że może być ekologicznie zrównoważony i nadal wyznaczać kierunki rozwoju tego typu sportu. To jest dokładnie to, co Q Motorsport razem z Audi chcą zwrócić uwagę.”

Total
0
Shares