Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Majówka, a wypadki i kontrole – są już pierwsze dane

punkty karne - kontrola policji zdjęcie ilustracyjne
Kontrola policyjna (fot. Policja)

Jak zakończyła się Majówka? Komenda Wojewódzka w Łodzi opublikowała pierwsze dane podsumowujące tegoroczną Majówkę na drogach. W ciągu czterech dni tegorocznej majówki na drogach województwa łódzkiego doszło do 21 wypadków. w których rannych zostało 24 osoby a 2 poniosły śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 99 nietrzeźwych kierujących.

Majówka podczas epidemii

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i pomimo ogłoszonego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii nie można wykluczyć zwiększenia natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego oraz związanego z tym ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku policyjne działania „Majówka 2021” rozpoczeły się w piątek 30 kwietnia i potrwały do poniedziałku 3 maja. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych były: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcie na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych.

Analogiczny okres w poprzednim roku

W roku 2020 okresie tych 4 newralgicznych dni na terenie woj. łódzkiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których rannych zostało 29 osób a 2 poniosły śmierć. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 90 nietrzeźwych kierujących

Co radzi Policja?

Polska Policja
Polska Policja (fot. Tomasz Warszewski / Shutterstock)

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach, w których króluje bezustanny pośpiech oraz nadmiar obowiązków zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo. Wyruszając w każdą drogę oprócz standardowego wyposażenia, zabierzmy rozsądek. To gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu!

  • Wyjedźmy wcześniej w drogę – wypoczęci i trzeźwi,
  • Zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,
  • Starajmy się odpoczywać w drodze – róbmy częste przerwy,
  • Zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w fotelikach,
  • Stosujmy się do poleceń policjantów, przestrzegajmy ograniczeń prędkości,
  • Uważajmy na pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

źródło: Łódzka Policja

Total
0
Shares