Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Manhart MHX4 600. Jeśli “zwykłe” BMW X4 Competition to za mało

fot. Manhart

W 2007 na rynek z impetem wjechało BMW X6. Pierwsza generacja nie grzeszyła zgrabnością, ale, o dziwo, rynek zachwycił się SUV-ami w stylu Coupé. BMW na fali popularności powołało do życia model X4, a najbliższa konkurencja, czyli Audi i Mercedes również wprowadziły do oferty samochody w podobnym stylu.

BMW X4 M Competition na sterydach

Manhart MHX4 600
Manhart MHX4 600 w pełnej krasie (fot. Manhart)

Już w serii BMW X4 M Competition to samochód szalony. W końcu 510 KM w aucie, które ma podwyższony środek ciężkości, ale bezpośredni i szybki układ kierowniczy niczym w hothatchu, musi budzić szacunek. Dla niektórych to wciąż za mało, co skrzętnie wykorzystują firmy zajmujące się profesjonalnym tuningiem. Przedstawiamy Wam przykład niemieckiego tunera, czyli Manhart MHX4 600.

Mocy przybywaj! Teraz 635 KM i 785 Nm

X4 M wydech
Cztery rury wydechowe autorskiego układu wydechowego Manhart (fot. Manhart)

Trzylitrowy, sześciocylindrowy silnik S58 dostał dodatkowe 125 KM i 135 Nm w porównaniu do serii, co daje 635 KM i 785 Nm (powerbox lub/i remapowanie ECU). Spaliny wylatują przez autorski układ wydechowy ze stali nierdzewnej, a układ może zostać pozbawiony katalizatorów lub otrzymać zamienne, sportowe elementy stosowane przez tunera. Układ hamulcowy jest doskonały już w momencie wyjazdu z fabryki, ale firma oferuje też indywidualne ulepszenia na życzenie.

Manhart MHX4 600. Nowe sprężyny, nowe felgi i sporo dodatków

22 Alpina
Potężne, 22-calowe felgi od Alpiny (fot. Manhart)

Zawieszenie jest obniżone o 30 mm sprężynami H&R, a opony założono na zmodyfikowane przez Manhart felgi Alpiny w rozmiarach 9×22 i 10×22 cali z oponami 255/35 i 295/30. Do tego oczywiście sporo dodatków poprawiających wygląd: naklejki na nadwoziu, zmienione emblematy, inny przedni spoiler, dodatki na przednim i tylnym zderzaku, a także karbonowe nakładki na lusterka i tylny dyfuzor.

Wnętrze w zdecydowanej większości pozostaje w serii. Jeśli jest dobrze, to po co zmieniać? (fot. Manhart)

Wnętrze poza zmianą znaczka na kierownicy pozostało niezmienione, ale firma, wzorem najlepszych w branży, otwarta jest na indywidualne prośby klientów. Jak wam się podobają te zmiany?

Zobacz również:

Total
0
Shares