Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mapa wypadków drogowych Wakacje 2021

Mapa wypadków drogowych to już trzecia edycja tego uświadamiającego kierowców projektu pokazującego dla ilu osób były to ostatnie wakacje
Niech wypadków będzie jak najmniej (fot. Shutterstock)

Policja po raz trzeci uruchomiła projekt na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego od nazwą “Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”. Mapa wypadków już się złowrogo wypełnia. Mamy dopiero początek lipca a już życie na drogach straciło 40 osób, z czego 12 w ciągu zaledwie ostatniej doby i 26 od początku wakacji!

Wypadek – jak się zachować, gdy jesteś świadkiem?

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Aktualny stan mapy prezentuje się następująco:

Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym (źr. policja)

Mapa wypadków tegorocznych wakacji już się niestety wypełnia. Czarnych punktów na niej przybywa. Policja zwraca uwagę, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Oprócz powyższej mapy, której aktualny stan zawsze znajdziemy na stronie policji dla kierowców, w akcję włączyła się firma Screen Network S.A, która w aż 553 miastach, przy głównych drogach, stacjach paliw, dworcach i centrach handlowych będzie wyświetlać mapę z aktualnymi danymi na ponad 20 tys. ekranach.

Nie wiemy jak udzielać pierwszej pomocy

Zróbmy wszystko, by czarnych punktów było jak najmniej, a będzie ich z całą pewnością mniej, gdy wszyscy będziemy jeździć wypoczęci i ściśle zgodnie z przepisami.

Total
0
Shares