Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mark XX od IWC Schaffhausen. Nowa wersja kultowego zegarka lotniczego

fot. IWC

Fascynacja zegarkami lotniczymi bierze się z ich funkcjonalnego, przejrzystego, podporządkowanemu czytelności stylu, stworzonego na podobieństwo instrumentów na pokładzie samolotów. Pierwszy precyzyjny, antymagnetyczny zegarek tego typu IWC opracowało w 1948 roku dla pilotów i nawigatorów brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych. Renomowana szwajcarska firma IWC Schaffhausen wprowadziła właśnie na rynek nową kolekcję zegarków lotniczych Mark XX ze stali nierdzewnej.

 Pilot 's Watch Mark XX
Pilot ‘s Watch Mark XX w wersji z niebieską tarczą (fot. IWC press)

Najnowsza referencja, czyli Pilot ‘s Watch Mark XX (Ref. I W3282) ma stalową kopertę średnicy 40 milimetrów, z delikatnie zmienionymi uszami lepiej leżącymi na nadgarstku. Tarcza mocno kontrastuje, niezależnie od koloru (czarna, niebieska lub zielona), z białymi cyframi i indeksami oraz trójkątnym indeksem na godzinie 12, który stał się charakterystycznym (i często kopiowanym przez innych producentów) detalem projektu zegarków lotniczych IWC. Luma na tarczy i rodowane wskazówki zapewniają doskonałą czytelność w każdych warunkach. Zegarki są dostępne z paskami ze skóry cielęcej lub z nową, pięcioramienną stalową bransoletą.

 kaliber 32111
Nowy kaliber 32111 zapewnia 120-godzinną rezerwę chodu (fot. IWC press)

Nowy model jest wyposażony w autorski kaliber 32111. Nowy mechanizm automatyczny zapewnia 120-godzinną rezerwę chodu, a przednie szkło jest dodatkowo zabezpieczone przed nagłymi spadkami ciśnienia powietrza. Ciekawą i coraz popularniejszą w świecie zegarków funkcją jest system szybkiej wymiany IWC EasX-CHANGE®, który umożliwia łatwą wymianę paska lub bransoletki bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Przyzwoita, pozwalająca na użytkowanie w większości warunków wodoodporność tego zegarka to 10 barów.

Cena: 5900 Euro w wersji ze skórzanym paskiem i 6900 Euro w wersji ze stalową bransoletą.

Total
0
Shares