Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Marka DS Automobiles będzie w pełni elektryczna. Już za trzy lata

DS Automobiles to francuska marka premium, wydzielona ze struktur PSA stosunkowo niedawno. Czy plany elektromobilności nie są zbyt ambitne?
DS 3 Crossback e-Tense (fot. DS Automobiles)

Nie 2030, nie 2027 (jak wcześniej podawali przedstawiciele francuskiej marki premium), ale już w 2024 oferta aut klasy premium marki DS Automobiles ma obejmować wyłącznie auta w pełni elektryczne. Żadnych hybryd, żadnych spalinowych – wyłącznie modele zasilane z energii z gniazdek. Tym samym DS będzie pierwszą w pełni zelektryfikowaną marką koncernu Stellantis.

DS Automobiles – luksus po francusku

Informację na ten temat opublikował serwis InsideEVs.com powołując się na oficjalne źródła w brytyjskim oddziale marki DS Automobiles. Jednak pierwotnym źródłem był tweet Julesa Tilstone’a. Warto zaznaczyć, że informacja ta teoretycznie dotyczy wyłącznie rynku brytyjskiego, ale trudno przypuszczać by tak poważna operacja jak pełna elektryfikacja gamy produktowej konkretnej marki była realizowana wyłącznie na potrzeby wybranych rynków.

DS Automobiles
DS 3 Crossback – to jedyny model w obecnej gamie dostępny w wariancie z silnikiem wyłącznie elektrycznym (fot. DS Automobiles)

Można zatem zakładać, że również w UE, która pod względem przepisów emisyjnych jest dla branży motoryzacyjnej najbardziej restrykcyjnym regionem świata, DS Automobiles będzie oferować już za trzy lata modele wyłącznie elektryczne.

Tymczasem aktualnie w ofercie DS znajdziemy tylko jeden model wyłącznie elektryczny: DS 3 Crossback E-Tense, pozostałe modele są zelektryfikowane (testowaliśmy specjalną, limitowaną edycję DS 7 Crossback E-Tense 300 4×4 Louvre), ale oprócz silników elektrycznych, mają też spalinowe. Zmiana gamy modelowej i całkowite przejście na elektromobilność w zaledwie trzy lata to potężne wyzwanie, czas pokaże czy francuskiej marce się to uda.

Zobacz nasz test DS 7 Crossback E-Tense

Total
0
Shares