Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Maserati GranTurismo Folgore i 1200 KM z prądu!

Maserati GranTurismo Folgore – włosi przełamują schemat, zdradzając kolejne szczegóły na temat swojego pierwszego, elektrycznego gran turismo.
Maserati GranTurismo Folgore
Maserati GranTurismo Folgore (źr. YT Maserati)

Maserati jeszcze oficjalnie nie ogłosiło nowego GranTurismo z napędem elektrycznym, które to auto ma być nazwane Folgore, ale firma opublikowała na swoim oficjalnym kanale promocyjne wideo tego oszałamiającego auta. Oszałamiającego nie tylko wzornictwem wspaniałego nadwozia, ale też osiągami. Sami zobaczcie.

Nowe Maserati GranTurismo Folgore, wspaniałe, luksusowo-sportowe coupe z napędem elektrycznym pojawiło się na kalifornijskich drogach. I choć oficjalna specyfikacja tego wozu nie została jeszcze ujawniona przez producenta, to paru smaczków możemy się dowiedzieć. Jedno nie ulega wątpliwości, auto jest od razu rozpoznawalne, nieważne jaki ma napęd, ale od razu widzisz, że to Maserati.

Widziano elektryczne Maserati GranTurismo

Pierwsze, w pełni elektryczne Maserati, będzie samochodem wyposażonym w aż trzysilnikowy zespół napędowy wytwarzający łącznie moc rzędu aż 1200 KM. Zdaniem szefa projektu, Klausa Busse, który zresztą na powyższym wideo siedzi za kierownicą elektrycznego GranTurismo Folgore, samochód ma osiągać 60 mil na godzinę (96 km/h) w czasie 2,6 sekundy, a prędkość maksymalna ma przekroczyć barierę 200 mph, czyli ponad 320 km/h. Akumulator trakcyjny tego auta jest umieszczony w tunelu przekładni, co budzi pewne zastanowienie jeżeli chodzi o jego pojemność. Jednak producent na filmie nie zdradza ani pojemności, ani sugerowanego zasięgu tego supersamochodu.

Maserati GranTurismo Folgore
Maserati GranTurismo Folgore ma trójsilnikowy napęd elektryczny (źr. Maserati)

Maserati jest firmą elastyczną, jeżeli nie interesuje Cię elektryczne Folgore, firma zapowiedziała, że w ofercie znajdzie się również nowe Maserati GranTurismo z co najmniej jedną spalinową jednostką, rasowym silnikiem V6. Układ cylindrów i ich liczba budzą jednoznaczne skojarzenia, że ów silnik będzie bliskim kuzynem doskonałej, 3-litrowej jednostki Maserati Nettuno V6, która napędza Maserati MC20.

Detale dotyczące wykończenia wnętrza pozostają tajne, ale do czasu, Włosi lubią gadać (źr. Maserati)

Oficjalna premiera nowego Maserati GranTurismo, również wersji Folgore, ma nastąpić w 2023 roku, ale Włosi są gadatliwi i sami zapowiadają, że jeszcze w tym roku zdradzą więcej szczegółów na temat tego wspaniałego modelu.

Zobaczcie wczesniejsze unikalne zdjęcia elektrycznego Maserati GranTurismo

Total
0
Shares