Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mazda MX-30 jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Polsce w roku debiutu

Mazda MX-30 w 2020 roku zadebiutowała w Polsce. To czwarty pod względem popularności “elektryk” w Polsce.
Mazda MX-30
Mazda MX-30 (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Mazda Motor Poland ma powody do zadowolenia. Model Mazda MX-30, pierwsze elektryczne auto japońskiej marki dostępne w Polsce, wprowadzone na rynek dopiero w ubiegłym roku, stało się jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych nad Wisłą. W 2020 roku do rąk nabywców trafiło 222 egzemplarzy Mazdy MX-30, co dało czwarte miejsce na liście popularności aut elektrycznych nad Wisłą. Dodajmy, że chodzi o listę nie tylko aut wprowadzonych do sprzedaży w 2020 roku, ale jakichkolwiek elektrycznych modeli dostępnych w naszym kraju.

 „Uważamy, że to doskonały wynik biorąc pod uwagę, że pierwsze egzemplarze Mazdy MX-30 pojawiły się w salonach we wrześniu. Mimo to w rankingu sprzedaży w 2020 r. wyprzedziliśmy innych debiutantów, a przed nami znalazły się tylko trzy rozpoznawalne modele o mocnej pozycji rynkowej.” – komentuje wynik Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland. „Sukces MX-30 polega na połączeniu kilku czynników – samochód wyróżnia się atrakcyjnym designem i należy do modnej, rozwijającej się klasy kompaktowych SUV-ów, ma najbogatsze wyposażenie w segmencie do 170 tys. zł, jest w środku wykończony na poziomie marek premium i ma bardzo atrakcyjną cenę, nawet w porównaniu do konkurencji z niższego segmentu” – dodaje Paździor. 

Mazda MX-30
Testowana przez nas niedawno elektryczna Mazda MX-30 (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Tak się składa, że z Mazdą MX-30 mieliśmy już do czynienia – zainteresowanych pozostaje mi odesłać do naszego materiału recenzującego ten model. I choć obiektywnie rzecz biorąc, samochód ten nie wyróżnia się ani mocą, ani zasięgiem, ale pod względem jakości wyposażenia przy ustalonej cenie jest na tyle udane, że byliśmy pewni, że auto potrafi przyciągnąć klientów. Opublikowane wyniki sprzedaży przez Mazda Motor Poland pokazują, że nasza ocena tego wozu była jak najbardziej słuszna.

Ceny elektrycznej Mazdy MX-30 zaczynają się od 142 900 zł za bogato wyposażoną wersję Kai, która w standardzie oferuje m.in. kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED, aktywny tempomat, pakiet systemów bezpieczeństwa iActivsense, kamerę cofania, nawigację satelitarną czy interfejs Apple Car Play/Android Auto. W ofercie na 2021 r. klienci mogą skorzystać z Ekodopłaty Mazdy w wysokości 5 tys. zł do każdej zamówionej MX-30 bez względu na wersję wyposażenia.

Mazda MX-30
Nietypowo otwierane drzwi to znak charakterystyczny modelu MX-30 (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Cały rok 2020 dla Mazdy w Polsce upłynął pod znakiem SUV-ów, bo aż 2/3 samochodów japońskiej marki, które trafiły na nasze drogi należało do tego segmentu. Największą popularnością cieszył się kompaktowy SUV CX-30 ze sprzedażą 2183 szt., drugim najchętniej wybieranym modelem był CX-5, na który zdecydowało się 1293 klientów. Podium zamyka Mazda CX-3 ze sprzedażą na poziomie 1182 szt.

Jeżeli chodzi o modele o bardziej klasycznych liniach nadwozia, to w 2020 r. kompaktowa Mazda 3 w wersji sedan i hatchback trafiła do 1082 klientów, tuż za nią w rankingu popularności uplasowała się Mazda 6 ze sprzedażą 968 sztuk. Podsumowując rok 2020 warto też odnotować 73 szt. Mazdy 2 i 29 egzemplarzy kultowego roadstera MX-5.

Total
0
Shares