Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mazda wprowadza w Polsce 6 lat gwarancji

Mazda przygotowała niezły “prezent” dla tych, którzy zamówili, a jeszcze nie odebrali swojego pojazdu tej marki. Gwarancja wydłużyła się dwukrotnie.
Mazda CX-60
Mazda CX-60 (fot. Mazda)

Japońska marka ogłosiła, że wszystkie jej nowe samochody, wydane klientom w oficjalnej sieci dealerskiej Mazda Motor Poland od początku września br. są objęte 6-letnią gwarancją. Oczywiście z limitem kilometrów, którzy został ustalony na 150 tys. km.

Nowe auta i gwarancje, na co możemy liczyć u poszczególnych marek?

Nowa, rozszerzona gwarancja dotyczy każdego nowego samochodu marki Mazda sprzedanego w Europie, bez względu na to, jaki model wybierzecie. Po prostu wszystkie podzespoły, które dotychczas były objęte 3-letnią gwarancją producenta, teraz mają gwarancję wydłużoną o 100 proc. do 6 lat, albo do wspomnianego przebiegu kilometrów – zależnie co nastąpi wcześniej.

Mazda CX-60 (fot. Mazda)
Mazda CX-60 to najnowsze auto w aktualnej gamie japońskiej marki (fot. Mazda)

A co z klientem, który wymarzoną Mazdę odebrał 31 sierpnia 2022 roku? Bo – przyznam – że chyba bym się lekko zdenerwował wiedząc, że odbiór auta zaledwie jeden dzień później skutkowałby wydłużeniem okresu gwarancyjnego z trzech do sześciu lat. Okazuje się, że o takich osobach marka też myślała i ma dla nich pewną propozycję.

Przedstawiciele Mazda Motor Poland zdradzają, że klienci, którzy odebrali swoje auta przed 1 września mogą w punktach dealerskich marki odpłatnie wydłużyć okres gwarancyjny, z tym, że warto mieć na uwadze, że nie będzie to już sześcioletnia gwarancja producenta, lecz trzyletnia gwarancja producenta + 3 lata dodatkowej gwarancji ubezpieczeniowej przygotowanej przez markę wspólnie z firmą Car Garantie, taka trochę proteza, na osłodę goryczy tych, którzy swoją Mazdę odebrali za wcześnie.

Takiego samochodu to dziś ze świecą szukać! Zobacz nasz test Mazdy MX-5

Wydłużenie okresu gwarancyjnego z trzech do sześciu lat powinno zainteresować przede wszystkim prywatnych nabywców, którzy zwykle nie pokonują dużych przebiegów. W przypadku flot pojazdów i aut służbowych, zwykle zanim upłynie nowy, sześcioletni okres gwarancyjny, samochód będzie miał już przebieg przekraczający zadeklarowany przez producenta limit 150 tys. km.

Total
0
Shares