Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

McLaren Automotive prezentuje Artura Art Car

McLaren Artura
Artura Art Car będzie prezentowany w hotelu ME Dubai do 31 marca 2022 roku (fot. materiały producenta)

McLaren Automotive zaprezentował w Dubaju swój najnowszy, hybrydowy model Artura. Samochód wystawiono w hotelu ME Dubai do 31 marca i ma bardzo wyjątkową szatę graficzną, powstałą we współpracy z Nat Bowen. Brytyjska artystka działa głównie w nurcie abstrakcyjnym, a sławę zdobyła dzięki kolorowym i wielobarwnym dziełom z żywicy epoksydowej.

Artura dopasowany do otoczenia

mclaren artura
Samochód pokryty jest wieloma warstwami żywicy ze specjalnym pigmentem (fot. materiały producenta)

Samochód pokryto wieloma warstwami przezroczystej żywicy epoksydowej. Powłokę zabarwiono pigmentami, które dostosowują się do światła, odbijając i absorbując otoczenie. Dzięki temu uzyskano efekt auta zgranego z tłem, w którym się znajduje.

Jesteśmy zachwyceni współpracą z Nat Bowen, dzięki której możemy zaprezentować nowego McLarena Arturę pokrytego jej wielowarstwowym dziełem na tle legendarnego ME Dubai. Ekspozycja została świetnie przyjęta przez gości i umożliwiła nam nawiązanie kontaktu z grupą pasjonatów sztuki z Dubaju i innych krajów Bliskiego Wschodu.” – mówi dyrektor marketingu McLarena, Mohamed Fawzi.

McLaren Artura – dane techniczne

artura
Dzięki właściwościom pigmentu, samochód sprawia wrażenie jakby był częścią swojego otoczenia (fot. materiały producenta)

Artura to najnowszy, hybrydowy model brytyjskiej marki. Jest pierwszym samochodem firmy, zbudowanym na ultralekkiej karoserii z włókna węglowego (McLaren Carbon Lightweight Architecture). Dzięki temu superauto nie przekroczyło bez kierowcy (DIN) półtorej tony. Jak na samochód hybrydowy, wynik jest bardzo dobry.

artura
Auto będzie można oglądać tylko do 31 marca w hotelu ME Dubai (fot. materiały producenta)

Pod maską znajdzie się podwójnie doładowanym V6 o pojemności niespełna 3 litrów. Napęd przeniesiony zostanie na koła za pomocą 8-biegowej skrzyni biegów i wspomagającego silnika elektrycznego. Łączna moc zestawu wyniesie 680 KM i 720 Nm błyskawicznie przekazywanego momentu obrotowego. Sprint do pierwszej setki nie przekroczy 3 sekund, a maksymalna prędkość wyniesie 330 km/h.

McLaren Automotive to marka założona w 2010 roku. Firma wytwarza luksusowe supersamochody i jest częścią spółki McLaren Group. Każdy samochód jest ręcznie składany w Woking, Surrey, w Anglii.

Jeździliśmy McLarenem GT:

Total
3
Shares