Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

McLaren Speedtail – prawie nieużywany egzemplarz wystawiony na sprzedaż

McLaren Speedtail to pokaz magii inżynierów z Woking i kunsztu ich projektantów. Auto wyjątkowe w każdym calu i doskonała inwestycja.
McLaren Speedtail
McLaren Speedtail – egzemplarz do kupienia (źr. Pistonheads)

McLaren Speedtail to jeden z najszybszych i najbardziej ekstremalnych pojazdów jakie kiedykolwiek wyjeżdżały z Woking, firmowej centrali McLarena. Zamówienia na ten wóz można było składać dysponując nie mniej niż 2,1 mln funtów (prawie 11 mln zł). Firma jednak zachęcała do personalizacji każdego ze 106 wyprodukowanych egzemplarzy, w efekcie jeszcze zanim auto wyjechało z fabryki McLarena cena rosła do 3 mln funtów (prawie 16 mln zł). W tym kontekście wystawienie egzemplarza tego niezwykłego samochodu za cenę startową 2,5 mln funtów można wręcz traktować jako niebywałą okazję.

McLaren Speedtail
McLaren Speedtail to nadwozie z włókna węglowego napędzane 1050 hybrydowymi kucami (fot. Pistonheads)

McLaren Speedtail to auto podporządkowane wysokim osiągom. Ten dysponujący potężnym, hybrydowym napędem (zmodyfikowany M840T z McLarena 720S) generującym aż 1050 KM (773 kW) mocy. Jednocześnie charakterystyczne, długie (ponad 5,2 metra długości) nadwozie to lekka, monokokowa konstrukcja z włókna węglowego. Efekty? Ekstremalne osiągi. McLaren oficjalnie nigdy nie podawał prędkości maksymalnej tego bolidu, ale wiadomo z całą pewnością, że pojedzie on szybciej niż 400 km/h. Speedtail nie pierwszy raz gości na naszych łamach, bo auto to trafiło również do naszego zestawienia najdroższych modeli jakie można kupić – przeczytajcie ten materiał.

Wystawiony na sprzedaż egzemplarz egzemplarz McLarena Speedtail to samochód o numerze fabrycznym #61. Auto ma na liczniku zaledwie 924 mile, ale choć licznik wyskalowany jest w milach, nie musicie przejmować się kierownicą po prawej stronie, bo w tym modelu – podobnie jak w legendarnym McLarenie F1, kierowca siedzi centralnie, otoczony dwoma luksusowo wykończonymi fotelami dla dwóch pasażerów, których zachwyty prowadzący może odbierać w “stereo”.

McLaren Speedtail
McLaren Speedtail – kierowca siedzi na środku, nieważne czy ruch jest lewo, czy prawostronny (fot. materiały oferenta)

Samochód pomalowano na niebieski lakier znany w gamie producenta pod nazwą Burton Blue. Co ciekawe, nie jest to żaden unikalny lakier, bo jest dostępny w McLarenie od kilku lat, niemniej na Speedtailu taka barwa prezentuje się świetnie.

McLaren Speedtail
McLaren Speedtail – 2,5 miliona funtów to cena wywoławcza tego wyjątkowego trójmiejscowego egzemplarza (fot. materiały oferenta)

Wnętrze pojazdu jest także spektakularne i nie chodzi wyłącznie o nietypowe rozmieszczenie poszczególnych siedzisk, ale o jakość wykończenia. Biorąc pod uwagę fakt, że każdy Speedtail jest personalizowany, to także w tym przypadku nabywca egzemplarza nr 61 będzie mógł się cieszyć z posiadania jedynego-takiego-samochodu-na-świecie.

Total
0
Shares